Горещи новини
- САЩ прехвърлиха още три от най-новите изтребители F-35 в Аляска
- Байдън иска да се актуализира законодателството за военни удари в чужбина
- Trident II ще бъде интегрирана в общото ракетно отделение
- Фрегатата „Адмирал Касатонов“ посети Турция
- Ще увеличат темповете за производство на Ил-76МД-90А
- ВВС на САЩ наистина се нуждаят от B-21 Raider. Най-модерният стелт бомбардировач
- Украинските въоръжени сили получиха голямокалибрената пушка "Алигатор"
- Американският изтребител F-35, въоръжен с най-смъртоносната ядрена бомба
- Кедми: САЩ са готови да предадат Балтика и Украйна на Русия, за да настроят Москва срещу Пекин
- /ВИДЕО/: Най-известните ножове на армиите на САЩ и СССР

хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на defencenews.com
Новата противокорабна ракета "въздух-повърхност" с голям обсег на ВМС на САЩ трябва да премине през по-строги и реалистични изпитания, според годишния доклад за 2020 г. на директора на Дирекцията за оперативни изпитания и оценка (DOT&E) на флота.
Позовавайки се на „множество хардуерни и софтуерни откази“ в първия вариант на ракетата LRASM, докладът DOT&E призовава ВМС да подложи новия вариант LRASM 1.1 на строг процес на тестване при реалистични бойни условия, за да се гарантира, че той „ще демонстрира способността на мисията в оперативно реалистична среда".
LRASM е оръжие, което предизвика доста вълнение сред военноморските лидери. Тя има заявен обхват от около 556 km, устойчива е на РЕБ и е проектирана да локализира цели с бордови си сензори, вместо да разчита на насочване от други източник като сензори на БЛА или друг кораб. Ракетата също така е трудна за откриване.
Ракетата бе тествана от бомбардировач B-1B Lancer през 2018 г. и от изтребител F/A-18 Super Hornet през 2019 г. Тя също така беше изстреляна по време на ученията Valiant Shield 20 на ВМС на САЩ през септември, в които участваха базираният в Япония самолетоносач „Роналд Рейгън“ и десантният кораб „Америка“.
Lockheed Martin, която произвежда ракетата, успешно демонстрира пуск от установка за вертикален старт (УВС), което означава, че в даден момент ракетата може да стане и оръжие тип „земя-повърхност“, ако военноморският флот реши.
Военноморските сили планират втори вариант на LRASM, който ще бъде завършен в периода 2028-2030. Междувременно ВМС отстранява грешките от LRASM 1.0 във варианта LRASM 1.1.
Докладът препоръчва военноморските сили да пуснат LRASM 1.1 през първоначален оперативен тест и оценка скоро, „чрез стрес-тест, като използват пълния набор от очаквани експлоатационни условия“.
Пуск на противокорабна ракета с голям обсег от бомбардировач на ВВС B-1B Lancer по време на летателни изпитания през август 2013 г. (сн.: DARPA)

loading...
Други публикации
Напиши коментар