Горещи новини
- Захарова: Британският естаблишмънт готви на жителите на страната ядрен апокалипсис
- /ВИДЕО/: В Красноярския край мече нападна местна жителка, настоявайки да го нахрани
- /ВИДЕО/ МО на РФ: Северодонецк и Боровское преминаха под контрола на ЛНР
- Пиян руснак откри огън в нощен клуб, има ранени
- Welt am Sonntag: Украйна закупи оръжия от Германия директно от производителя, какви оръжия доставя ФРГ
- The New York Times разказа за ролята на ЦРУ и спецназ на САЩ във войната в Украйна
- DW: Ракетни удари по Киев, има загинали и ранени
- /ВИДЕО/: Появи се видео от бойната работа на РСЗО "Ураган"
- /ВИДЕО/: Президентът на САЩ пристигна на срещата на върха на G7
- /ВИДЕО/: Robotics представи робот, който може да плува

хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
П оинформация на airbиs.com
На 18 май 2022 г. последните 2 спътника от построеното, притежавано и управлявано от Airbus сателитно семейство Pléiades Neo са готови за изстрелване по-късно тази година, след успешни финални тестове в „чистите помещения“ в завода в Тулуза.
След безпроблемното паралелно интегриране на двата спътника Pléiades Neo 5 и Pléiades Neo 6 и успешното приключване на тестовата кампания в околната среда (термичен вакуум, акустичен, вибрационен), и двата космически спътника вече са готови да завършат „съзвездието“ Pléiades Neo.
И двата спътника трябва да бъдат изстреляни едновременно чрез европейската ракета Vega C от космодрума Куру (Френска Гвиана). За да се справят с това двойно изстрелване, космическите инженери на Airbus измислиха интелигентен и ефективен дизайн без разделител, при който сателитите са подредени един върху друг, свързани само със скоба.
Тази компактна конфигурация за стартиране без разделител спестява обем и маса, както и намалява разходите. Едновременното тестване на двата спътника в тяхната окончателна конфигурация за изстрелване позволи значително спестяване на време, като само 4 дни бяха необходими за преминаване както на Синусово тестване по трите оси, така и на акустичния тест.
„С този нов смел дизайн без разделител успяхме безпроблемно да интегрираме и тестваме тези 2 спътника с много висока разделителна способност и да осигурим оптимизирана конфигурация за изстрелване: с един пуск ще удвоим капацитета на „съзвездието“ Pléiades Neo и предлагаме още по-големи способности на нашите клиенти“ заяви Филип Фам, ръководител на отдела „Наблюдение и Наука на Земята“ в Airbus.

loading...
Други публикации
Напиши коментар