Горещи новини
- РОТА „ALTHEA“ ОТ СЪСТАВА НА 3-то БРИГАДНО КОМАНДВАНЕ ПОЛУЧИ ОЦЕНКА “MISSION CAPABLE”
- Румъния се надява, че разширяването на ЕС и НАТО ще й позволи да "избяга" от периферията на Европа
- Министър Калин Стоянов към децата на МВР: Вие сте пример за морална сила и човешка зрелост, който заслужава уважение
- Блинкен: Русия трябва да бъде "спряна в Украйна"
- ГЩ Украйна: ВСУ унищожиха под хиляда врагове, 8 танка и 26 BBM на ден
- ГЩ Украйна: Руснаците се опитаха да пробият отбраната в авдиевското направление, отбити са 39 атаки
- Руснаците отново изстреляха Шахеди от юг
- ISW:Украинците настъпват на левия бряг на Днепър в района на Херсон, продължават боевете край Криник
- Украинското ПВО унищожи 8 ракети, летящи в посока Киев
- Украински анализ: Окопи и офиси. Колко опасна е оставката на Залужни

Летателна тренировка „Blue Bridge - 2023“, която се проведе вчера, 26 септември, потвърди успешните съвместни действия на българските летателни екипажи на МиГ-29 и румънските на F-16 по приемането и предаването на самолет-нарушител във въздушното пространство на България и Румъния.
Бойните самолети на двете страни бяха приведени в действие срещу български военнотранспортен самолет Спартан J-27 в ролята на самолет-нарушител и осъществиха прехвата, съпровождането и контролното му предаване на границата на двете страни при спазване на всички процедури за провежданата мисия по охрана на въздушното пространство.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Следвайки командите на българските и румънски пилоти, „нарушителят“ кацна на заповядани летища в двете страни.
Тренировъчните полети под названието „Blue Bridge“ се провеждат ежегодно от 2012 г. Те допринасят за поддържането на добра координация и взаимодействие между дежурните екипажи на България и Румъния при осъществяване на презгранични операции при контрол над въздухоплаването и охраната на въздушното пространство.
/www.mod.bg/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА

loading...
Други публикации
Напиши коментар