Горещи новини
- ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ отбеляза 24 май с тържествена церемония и награждаване
- Украинци пребиха служител на ТЦК, който проверявал документите им
- TASR: Словакия ще поиска от Украйна компенсация за предоставената помощ
- Guardian: Европа се страхува, че Тръмп може да изостави Украйна и да започне икономическо партньорство с Русия
- Индия заплашва да спре водоснабдяването на Пакистан
- Четвъртата модернизирана подводница тип "Ясень" изстреля "Калибър" по полигона "Чижа"
- "Ростех" представя нови патрони за стрелба срещу дронове
- Беларус представи безпилотния хеликоптер Sky-Truck
- Естония иска да закупи още ракети FGM-148 Javelin
- Руските сили за противовъздушна отбрана свалиха украински МиГ-29, съобщи руското МО

хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на lockheedmartin.com
На 22 април 2025 г. Lockheed Martin Corporation отчете продажби за първото тримесечие на 2025 г. в размер от 18,0 млрд. долара, в сравнение със 17,2 млрд. долара през първото тримесечие на 2024 г.
Нетните печалби през първото тримесечие на 2025 г. са 1,7 млрд. долара, или 7,28 долара на акция, в сравнение с 1,5 млрд. долара, или 6,39 долара на акция, през първото тримесечие на 2024 г.
Паричните средства от операции са 1,4 млрд. долара през първото тримесечие на 2025 г. в сравнение с 1,6 млрд. долара през първото тримесечие на 2024 г. Свободният паричен поток е 955 млн. долара през първото тримесечие на 2025 г. в сравнение с 1,3 млрд. долара през първото тримесечие на 2024 г.
„Инерцията, която създадохме миналата година, продължи през първото тримесечие на 2025 г., като продажбите нараснаха с 4% на годишна база и генерирахме свободен паричен поток от 955 милиона долара. Продължихме да инвестираме в бизнеса с над 850 милиона долара за научноизследователска и развойна дейност и капиталови разходи през тримесечието и върнахме 1,5 милиарда долара на акционерите чрез дивиденти и обратно изкупуване на акции. Тези солидни резултати за първото тримесечие засилват увереността в способността ни да постигнем финансовите насоки за цялата 2025 г., които изложихме през януари 2025 г., демонстрирайки устойчивостта и адаптивността на Lockheed Martin в силно динамична геополитическа и техническа среда“ заяви Jim Taiclet, председател, президент и главен изпълнителен директор на Lockheed Martin Taiclet.
„Фокусирани сме върху оперативните постижения, за да стимулираме навременното и ефективно изпълнение на наличните поръчки от 173 млрд. долара, което представлява повече от 2 години производство. Ние оставаме ангажирани с реализирането на нашата визия за цифрови и оперативно съвместими системи и съгласуваме пътните карти на нашите мисии, за да подпомогнем най-добре бързо развиващите се нужди за сигурност на нашите клиенти, както вътрешни, така и глобални. Този фокус, заедно с резултатите от иновациите и производителността на Lockheed Martin, продължава да води до нови успехи, включително скорошните договори за ракети за Precision Strike Missiles, THAAD и JASSM/LRASM, както и продължаването на жизнения цикъл на ядрените ракети Trident II D5, включващ до 10 млрд. долара бъдеща работа“ допълни Jim Taiclet.
Доставки на летателни апарати по тримесечия:
Период До 31 март 2025 До 31 март 2024
F-35 47 0
F-16 4 3
C-130J 1 4
Правителствени хеликоптерни програми 9 13
Търговски хеликоптери 1 0
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/9 СЛЕДВАЩА СНИМКА









Други публикации
Напиши коментар