Горещи новини
- IAI ще достави високопроходими автомобилr Z-MAG на MO на Израел за маневрените групи на IDF
- Чехия ще обяви ответни мерки за експулсирането на дипломати от Москва
- Новият китайски хидроплан излетя за първи път от морска повърхност
- Полковник Красимир Калев се прости със знамето на НВУ „Васил Левски“
- Официално: САЩ отстрани Турция от програмата за F-35
- Носталгично за МиГ-21... (видео)
- Водосвет на знамената и демонстрации на способности и техника в различни гарнизони се предвиждат за празника на армията тази година
- ЗАВЪРШИ КОМАНДНО-ЩАБНОТО УЧЕНИЕ НА ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ „МОРСКИ ЩИТ 2021” (ЕКСКЛУЗИВНА ЩАБНА ГАЛЕРИЯ)
- Подготвят за изпращане на Луната на първия робот
- Сергей Шойгу пристигна в Крим, където ще се проведе основният етап от междувидовото учение
_d_850_d_850.jpg)
pan.bg
През май тази година ще започнат държавни изпитания на специалната атомна подводница по проект 09852 „Белгород“. Тестовете ще се проведат, след като Бяло море се изчисти от леда.
За това пред ТАСС съобщи източник от военно-промишления комплекс. И добави, че държавните тестове на "Белгород" нямат нищо общо с тестовете на "Посейдон".
"РГ" вече писа, че атомната подводница „Белгород“, първият носител на ядрени безпилотни апарати „Посейдон“, ще бъде предадена на руския флот през 2021 г. Планираха да направят това миналата година, но поради редица причини не успяха.
Датите за предаване на две многоцелеви атомни подводници по проект 885М "Ясен-М“ - "Казан" и "Новосибирск" - също са отложени.
"Белгород" е атомна подводница със специално предназначение по проект 09852. Тя беше спусната на вода на 23 април 2019 г. Това е най-дългата подводница в света - дължината й е 178 метра.
Източник: rg.ru Снимка: Олег Кулешов/РИА Новости
Превод и редакция: pan.бг
loading...
Други публикации
Напиши коментар