Горещи новини
- Колумбия поръча 17 изтребителя Gripen E/F
- Dubai Airshow 2025 Шефът на Emirates, шейх Ахмед бин Саид Ал Мактум, натиска за големия Boeing 777-10
- Dubai Airshow 2025 Air Senegal пое ангажимент за първа поръчка на Boeing 737 MAX
- Dubai Airshow 2025 Ethiopian Airlines се ангажира да поръча още 11 самолета Boeing 737 MAX
- Dubai Airshow 2025 Emirates поръчва още 65 самолета Boeing 777X
- Гърция поръча четвърта фрегата FDI на Naval Group
- Wizz Air стартира директни полети от Пловдив и Варна до Братислава (ГАЛЕРИЯ)
- Военна академия организира Тържествена кръгла маса „140 години от Сръбско-българската война 1885 г.“
- В писмо до лидерите на ЕС, Фон дер Лайен разкри кога може да приключи войната в Украйна
- 100 самолета, системи за ПВО и ракети: Зеленски за споразумението с Франция

pan.bg
Шотландски рибари на риболовна лодка се натъкнаха на останките от самолет близо до град Леруик . За това пише вестник Shetland News. https://www.shetnews.co.uk/2024/12/08/investigation-launched-trawler-lands-aircraft/
Според журналисти, рибари по време на риболов са забелязали странен обект на дъното на морето. Когато находката била извадена на повърхността, се оказало, че е част от корпуса на малък самолет.
Отломките бяха извадени на брега, където полицията ги събра. Daily Mail писа, че полицията е успяла да определи произхода на отломките. Очевидно това е германски самолет Cessna 172, който изчезна от радарите през септември 2023 г. На борда е бил опитен 62-годишен пилот.
В деня на изчезването на самолета времето беше хубаво. Смята се, че самолетът е бил във въздуха шест часа и 19 минути, преди да се разбие, когато горивото му е свършило. За последно самолетът е видян близо до Шетландските острови, чийто административен център е Леруик.
По-рано край Камчатка беше открита изчезнала лодка с един оцелял.
Източник: gazeta.ru Снимка: Pexels
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар


(0)






























