Горещи новини
- Дмитриев: Русия очаква скоро делегация от САЩ
- Самолетната катастрофа със Zlin Z42 в Московска област
- Тръмп казва, че Путин и Зеленски искат да сложат край на войната, но „не знаят как“
- Глен Дизен: Британия се занимава с пиратство срещу руски кораби, но е объркана, когато има последствия /СНИМКА/
- Рюте: Възобновяването на диалога между ЕС и Русия "очевидно е обсъждано“, но не и в НАТО
- Парламентът на Финландия отмени забраната за внос и съхранение на ядрени оръжия
- Полицията в Пакистан погрешка застреля деветгодишно момиче
- Кремъл: Нападението на ВСУ срещу автобус с деца в Брянска област е терористична атака
- /ВИДЕО/ След като закъсня за срещата на Г-7, Тръмп заяви: "Тук аз съм шефът“
- В Германия живеят над 4 милиона бежанци и разселени лица
На 15 август своите празници отбелязват градовете Варна и Несебър. В тях традиционно се включват и представители на Военноморските сили.
Църковният празник Успение на Пресвета Богородица, който е и храмовпразник на митрополитския катедрален храм „Успение Богородично“ във Варна, започна с отслужване на тържествена литургия, от негово Високо преосвещенство митрополит Йоан.
След нейния край, на площад „Св. Св. Кирил и Методий“, се проведе церемония по тържествено издигане на националното знаме и флаговете на Европейския съюз и Община Варна.
Знамената бяха издигнати под звуците на националния химн, в изпълнение на Представителният духов оркестър на Военноморските сили.
На церемонията присъстваха народни представители, министърът на труда и социалната политика г-н Борислав Гуцанов, областният управител на област Варна проф. Адриана Андреева, представители на общинската администрация, регионални структури на държавни ведомства, институции и организации, кметове на райони, командири на военни формирования от гарнизона, членове на военно-патриотични и родолюбиви организации и съюзи, граждани и гости на града.
В церемонията по тържествено издигане на националното знаме в Несебър участва почетен караул от състава на Военноморска база Бургас. На церемонията присъстваха кметът на Община Несебър, заместник-командирът на Военноморска база Бургас, представители на органите на държавната и местна власт, на неправителствени организации, много граждани на града.
Връзка:
https://armymedia.bg/2025/08/15/%d0%b2%d0%be%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d1%80%d1%8f%d1%86%d0%b8-%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d1%85%d0%b0-%d0%b2-%d1%80%d0%b8%d1%82%d1%83%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%be-%d1%81/
Други публикации
Напиши коментар


(0)



























