Горещи новини
- Тръмп заяви, че е провел много добър разговор с Рюте относно Гренландия
- Руснаци атакуват Днепър: 2 ранени, големи щети
- Молдова е започнала процеса на излизане от ОНД
- ГЩ, Украйна: Русия загуби още 1130 войници през последните 24 часа
- Ройтерс: Тръмп потвърждава поканата към Путин за Съвета за мир
- Русия нанася удари по Украйна с ракети и дронове за втори път през нощта
- NORAD обяви предстоящото пристигане на свои самолети в Гренландия
- ВВС предупредиха за възможни изстрелвания на крилати ракети от руски Ту-95
- ДБР съобщи за нарушения в резервните батальони на въоръжените сили на Украйна и съобщи за това на командването и ОП
- Русия атакува Киев и редица региони с дронове и ракети
.
Армимедия
Партньорството поставя фокус върху кризисния мениджмънт, сигурността и подготовката на кадри в интерес на региона.
Областната администрация във Варна и Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“ подписаха днес меморандум за сътрудничество. Спецификата на училище предполага партньорството да бъде ясно фокусирано върху кризисния мениджмънт и безопасността на населението каза неговия началник.
Подписването се състоя в Центъра за информационна поддръжка на управлението на бреговата зона в Морско училище.
флотилен адмирал проф. Калин Калинов – началник на ВВМУ „Н.Й.Вапцаров“
„Центърът вече е активиран в изключително важни ситуации. Един от най-емблематичните случаи бе разрушаването на язовира Нова Каховка, когато информацията се обработваше тук и се предоставяше на ресорните министерства“
Флотилен адмирал Калинов посочи и случая с танкера „Кайрос“ край Ахтопол като пример за необходимостта от предварителна подготовка и координирани действия. Областният управител Андрияна Андреева смята, че с този меморандум, при възникване на кризисна ситуация, администрацията ще разполага с научния и кадровия потенциал на ВВМУ.
В същото време Военноморското училище и Българският червен кръст работят и по проект за обучение и привличане на доброволци сред курсантите и студентите, като целта е създаване на университетски авариен екип за реакция при кризисни ситуации.
Други публикации
Напиши коментар


(0)






































