Хизбула пое отговорност за ракетна атака срещу израелски военен кораб край Ливан

Pan.bg 05 апр 2026 | 20:05 views (605) commentaries(0)
img
pan.bg

Движението твърди, че корабът се е готвил да атакува ливанска територия.

Хизбула заяви, че е ударила израелски военен кораб с крилата ракета на около 68 морски мили от бреговете на Ливан.

В публикация на ливанското движение в неговия Telegram канал се казва, че силите на Хизбула през нощта са ударили израелски цели в Южен Ливан и Северен Израел.

„Израелски военен кораб, който се намираше на приблизително 68 морски мили от бреговете на Ливан и беше решен да атакува ливанска територия, беше ударен от крилата ракета“, твърдят в Хизбула.

Израелската армия от своя страна заяви, че „няма информация за инцидента“.

Израелски атаки срещу Ливан

На 2 март израелската армия съобщи, че е засякла ракети, изстреляни от Ливан, след което в Северен Израел са задействани сирени за тревога.

По-късно Израел обяви за масирани въздушни удари по цялата територия на Ливан, включително Бейрут.

Освен това, израелската армия реши да разшири сухопътната си окупация в Южен Ливан след интензивни атаки от въздуха и морето.

Според ливанското Министерство на здравеопазването, в резултат на израелски атаки от 2 март насам са били убити 1422 души. Ливанското правителство по-рано съобщи, че броят на хората, разселени от продължаващите атаки, е надхвърлил 1 162 000.

Източник: Anadolu Ajansı Снимка: Rami Shlush/Reuters

Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка