Горещи новини
- След атака с дрон нефтената рафинерия „Куйбишев“ в Самара е в пламъци /СНИМКИ/
- Фон дер Лайен обеща на Украйна няколко милиарда евро до края на месеца
- Автоматът на „Спецназ“ АШ-12 пробива стени. Големият калибър на командосите от Русия
- Премиерът Румен Радев призова МВР да действа с цялата строгост на закона, за да прекрати войната по пътищата
- Държавният глава: Отношенията между България и Китай се развиват в дух на искрено приятелство и ползотворно партньорство
- Тържествено именуване на зала „Контраадмирал Иван Вариклечков“ във ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
- Otbrana.com: Честито! Сержант от запаса Христо Мандев на 90!
- На борда на спасението
- Полк. проф. д-р Адриан Лесенчиук изнесе лекции във Военна академия
- ВА „Г. С. Раковски“: Приключи курс по английски език
Подп. д-р Йордан Йорданов, майор д-р Стефан Колчев и ст. серж. Яна Иванова – медицинска сестра - борден от състава на Военномедицинска академия се грижиха за здравето на българските военнослужещи по време на шестмесечното им участие в международната мисия на НАТО „Решителна подкрепа”.
Източник:"Otbrana.com''
Тричленен военномедицински екип се завърна в България след успешна шестмесечна мисия в Афганистан. Подп. д-р Йордан Йорданов, майор д-р Стефан Колчев и ст. серж. Яна Иванова – медицинска сестра - борден се грижиха за здравето на българските военнослужещи от 35-тия контингент на Въоръжените сили, който участва в мисията на НАТО "Решителна подкрепа" в Афганистан.
Екипът бе посрещнат от началника на ВМА бригаден генерал професор д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS.
Военнослужещите от 35-тия български военен контингент, изпълнявал задачи в мисията на НАТО „Решителна подкрепа“ в Афганистан, преминаха медицински прегледи във Военномедицинска академия.
Малко след като „предадоха щафетата” на 36-тия контингент и се завърнаха на родна земя, военнослужещите преминаха задължителни медицински прегледи в Централната военномедицинска комисия към ВМА, които да покажат общото им състояние след престоя зад граница.
Крайното заключение се прави след посещение в няколко кабинета - вътрешни болести, хирург, невролог, УНГ, очен, стоматолог, психиатър, АГ и инфекционист, се посочва в съобщение на ВМА.
Други публикации
Напиши коментар


(1)


























мутко ли ги преглежда