Горещи новини
- Показаха концентрацията на руските военни кораби край бреговете на Крим
- Франция предлага на германските ВМС морския патрулен самолет Atlantique 2
- Избрана е BAE Systems за предоставяне на прототипи на машината Beowulf по програмата CATV
- Бургазлии се впускат в приключението Ченгене скеле
- Полша купува пет C-130H Hercules от американските ВВС
- Благодарствен адрес от Варненски и Великопреславски митрополит Йоан до ВВМУ
- Морско училище предаде 106 кг капачки за кампанията „Аз вярвам и помагам“
- Модернизираните БРДМ-2МС за Мианмар
- Руски изтребител прихвана американски и норвежки патрулни самолети над Баренцово море
- Румен Радев проведе консултации с представители на парламентарната група „Изправи се! Мутри вън!“ в 45-ото Народно събрание

В рамките на пет години британската армия ще модернизира изцяло 44 единици РСЗО M270, които са на въоръжение.
Министерството на отбраната на Обединеното кралство започна разработка по модернизиране на своите РСЗО. Планира се, след успешното приключване на работата в тази посока, британската реактивна артилерия да бие по-далече и по-точно. Съобщава портала defence-blog.com.

Отбелязва се, че съгласно договора, детайлите за който военните служители не разкриват, въоръжените сили в рамките на пет години ще модернизират напълно 44 единици РСЗО M270, които са на въоръжение. По-специално, гъсеничните платформи ще получат нови бронирани кабини, модерно електронно пълнене и система за изстрелване.

Военните конструктори казват, че британските РСЗО ще получат актуализирана система за управление на огъня. M270 ще може да изстрелва ракети GMLRS-ER с обхват, увеличен до 150 км. Предвижда се, след модернизацията британските РСЗО да бъдат съвместими с перспективната ракета Precision Strike Missile (PrSM) с обсег на действие до 500 км.
Източник: voennoedelo Снимки: voennoedelo
Превод и редакция: pan.бг
loading...
Други публикации
Напиши коментар