Горещи новини
- Белгородска област в Русия беше подложена на масирана атака с БЛА
- The Independent: Япония ще разположи първите ракети с голям обсег, способни да достигнат КНДР и КНР
- The Independent: Киев определи "червените линии" на преговорите
- Semafor: В рамките на бъдеща сделка САЩ може да признаят Крим за руски
- Тръмп преди разговора с Путин: Много неща вече са договорени
- Израел отново нанася масирани удари по ивицата Газа, има много жертви и разрушения
- Armymedia.bg: Успешно завършване на курс „Главен сержант на батальон (дивизион)“
- Военната академия е домакин на курс по „Информационни операции“ с лектор от Кралската военна академия Сандхърст
- Armymedia.bg: Военноморската болница във Варна лекува трима пострадали при инцидента в Кочани
- Военнослужещи от Сухопътните войски участваха в ритуал по повод отбелязването на 80 години от Дравската епопея

pan.bg
Публикуваме третата част на анализа на доц. д-р Захарин Марков, припомняме, че първата и втората част - (в две глави) предизвикаха огромен интерес сред военните среди в България - общо 43 000 четения и над 1000 споделяния.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Към първа част:
https://pan.bg/view_article-49-566291-edna-godina-pod-znaka-na-vojnata--specialnata-voenna-operaciya-v-ukrajna-.html
Към началото на втората част:
https://pan.bg/view_article-49-567487-vtora-chast-edna-godina-vojna-rusiya-ukrajna-specialno-za-Panbg-ot-doc-d-.html
Към края на втората част
https://pan.bg/view_article-49-569727-vojnata-rusiya-ukrajna-syotnoshenie-na-silite-tehnika-i-vyoryzhenie-kraj.html
ДОКУМЕНТЪТ В PDF ВАРИАНТ МОЖЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК:
КЪМ ТРЕТА ЧАСТ:
1. Противовъздушна отбрана (ПВО)
Развитието на технологиите и все по-нарастващите възможности на бойната авиация и хеликоптерите за поразяване на целите неизбежно води и до намиране на някакво противодействие. Противодействието върви в няколко направления – от непосредственото поразяване на въздушните цели (вкл. ракети) до подавяне на системите за управление и навеждане на целта.
По принцип противовъздушната отбрана като система е предвидена за защита срещу така наречените аеродинамични цели – самолети, хеликоптери, дронове и крилати ракети. Противовъздушната отбрана не е подходяща за прихващане на балистични ракети. Тази задача изисква специализирани системи за ПРО (противоракетна отбрана). Като се има това предвид в тази част ще се изследват основно възможностите на страните по отношение на ПВО.
1.1 ПВО на Украйна1
Ако по отношение на другата техника и въоръжение Украйна разчита на допълнителни доставки от страните от бившия Варшавски договор, то за ПВО основен доставчик са страните от Западна Европа и САЩ.
ДОКУМЕНТЪТ В 29 СЛАЙДА ОТ СНИМКИ ТУК:
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 3/29 СЛЕДВАЩА СНИМКА





























Други публикации
Напиши коментар