Горещи новини
- ГОРЕЩО: Започнаха ходовите изпитания на първия ММПК за ВМС (ГОЛЯМА ХОДОВА ГАЛЕРИЯ)
- Дадоха старт на рехабилитация на пистата на Летище Бургас с официална церемония. Инвестицията е за 50+ млн. евро (ГОЛЯМА ЛЕТИЩНА ГАЛЕРИЯ)
- Отбори на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ спечелиха второ и трето място в престижния CASSINI Hackathon and Mentoring в София
- Otbrana.com: Програма „Родолюбие“ в действие
- Министър Даниел Митов се срещна с главния прокурор на Унгария д-р Габор Балинт Наги
- Отзвук: Професор от ВМА с награда за Деня на народните будители
- Германия иска да увеличи помощта за Украйна до над 11,5 милиарда евро през 2026 г.
- Патриархът отслужи света литургия в храма на Академията
- САЩ искат да премахнат позоваването на териториалната цялост на Украйна от резолюцията на ООН
- Русия съобщава за атака с военноморски дрон срещу пристанището Туапсе

пан.бг
IDF обяви елиминирането на 440 бойци на Хизбула
Олга Хлущенко — неделя, 6 октомври 2024 г., 06:36
Войници на IDF по време на бойни мисии, снимка: IDF
Израелските отбранителни сили съобщиха, че са убили най-малко 440 бойци на Хизбула, откакто започнаха наземни операции в понеделник, нанасяйки удари по командните центрове на терористичната групировка, скривалищата на оръжията, тунелите и други съоръжения.
Източник: Началник-щабът на IDF генерал-лейтенант Херци Халеви, говорител на IDF Даниел Хагари, цитиран от The Times of Israel
Подробности: Израелските отбранителни сили продължиха кампанията си за победа над Хизбула в Ливан.
Халеви каза, че Израел "трябва да продължи да оказва натиск върху Хизбула и да нанася допълнителни и трайни щети на врага. Без облекчение и без отдих за организацията."
В събота ИД каза, че през нощта е ударила бойци на Хизбула в команден център, построен в джамия в южния ливански град Бинт Джбейл, разположен на територията на болница.
Според военните екстремистите са използвали командния пункт "за планиране и извършване на терористични действия срещу силите на ИД и държавата Израел".
IDF каза, че ударът с дрон е бил "точен" и се основава на разузнавателна информация.
Според израелските военни бойците, включително около 30 полеви командири, са били убити както в резултат на въздушни удари, така и в битки със силите на ИД.
Полевите командири включват служители, отговарящи за различни регионални звена.
"Ние отблъскваме Хизбула на север. Някои от терористите избягаха, а някои бяха победени от нашите войски в близък бой", каза Хагари на пресконференция в събота вечерта.
Израелските сухопътни операции в Южен Ливан бяха описани от IDF като "ограничени, локализирани и целенасочени нападения", насочени към унищожаване на инфраструктурата на Хизбула в граничната зона, особено в селата в съседство с Израел, за да се позволи на северняците да се завърнат у дома.
IDF каза, че операциите в Южен Ливан ще се разширят, ако е необходимо, но както и преди, израелската армия възнамерява да ги прекрати възможно най-скоро - в рамките на седмици.
източник
Українська правда
Други публикации
Напиши коментар


(0)






















