Фьодоров заяви, че Украйна вече разполага с ракети, подобни на „Таурус“

Pan.bg 11 май 2026 | 17:04 views (309) commentaries(0)
img
пан.бг










Евгений Кизилов — 11 май, 15:10 ч.

Снимка: Дмитрий Ларин / UP

Министърът на отбраната Михаил Фьодоров отбеляза, че Украйна вече разполага с ракети с обхват, подобен на германския „Таурус“.

Източник: Фьодоров на брифинг с германския си колега Борис Писториус в Киев в понеделник, съобщава Интерфакс-Украйна

Пряка реч: „Говорейки за „Таурус“, разбира се, ние вече имаме ракети, които работят на подобен или по-голям обхват. Но никога не можем да имаме твърде малко от тези оръжия.“

Подробности: Фьодоров добави, че Украйна винаги е отворена за придобиване на повече оръжия. „Но в действителност днес ние вече получаваме известна независимост в тази област. Всички сме виждали удари срещу Русия на обхват от 1500 км. И така Украйна си прави добре домашното“, заяви министърът.

Какво предшества:

През март германският канцлер Фридрих Мерц заяви, че вече не вижда необходимост от доставка на крилати ракети с голям обсег „Таурус“ на Украйна, предвид технологичния напредък на Киев на бойното поле.
Писториус пристигна в Киев в понеделник за разговори за разширяване на сътрудничеството в отбранителната промишленост с Украйна. Той и Федоров подписаха писмо за намерения между министерствата за сътрудничество в областта на иновациите в отбранителните технологии.


източник

украинска правда

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка