Горещи новини
- Новото правителство на Унгария започна реформа на държавните медии
- Москва коментира очакванията на ЕС за руска „атака“ срещу Европа
- МТГ-Делфин представи нова концепция за среден безпилотен надводен кораб (MUSV) - Proteus 36 MLC на ХЕМУС 2026
- Меркел разкри кой може да преговаря с Русия от името на ЕС
- В Москва призоваха за унищожаване на маршрутите за доставка на компоненти за БЛА към Украйна
- SHOT: Руските ВС нанесоха масирани въздушни удари по Одеса и Черноморск /ВИДЕО/
- Демонстрация на Силите за специални операции на "ХЕМУС 2026" (ГОЛЯМА ЕКШЪН ГАЛЕРИЯ)
- Путин отказа да се срещне със Зеленски
- Съветът за сигурност на ООН ще свика извънредно заседание по искане на Украйна
- Модернизирането на инфраструктурата и инвестициите в кадри са приоритети в транспортния сектор

хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на Пресцентъра на МО
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще участва в 19-ата годишна конференция на началниците на отбраната от балканските страни, която ще се проведе от 2 до 4 юни в Солун, Гърция. Избраната от домакините тема за стратегическа дискусия тази година е „Предизвикателства и иновации в защитата на населението: адаптиране към новите реалности на войната“.
Участие във форума ще вземат началниците на отбраната на Албания, България, Босна и Херцеговина, Гърция, Република Северна Македония, Румъния, Сърбия, Турция и Черна гора.
Инициативата на началниците на отбраната на балканските страни е основана преди 19 години и към настоящия момент се е превърнала в един от най-значимите примери за регионално военно сътрудничество. Областите на съвместна работа включват обмен на информация по теми на сигурността и потенциалните заплахи за региона, организиране и провеждане на съвместни учения, курсове и подготовки, търсене на възможности за разширяването на общите дейности.
Други публикации
Напиши коментар


(0)



























/nginx/o/2018/10/03/11465955t1hcf9f.jpg)
