Горещи новини
- Зеленски се срещна с Остин и висшия генералитет на САЩ
- Учени сравниха ядрените потенциали на Русия и САЩ
- Американски торпеда за немските Poseidon
- В Китай моделираха атака с хиперзвукови ракети срещу американски самолетоносач
- Словения ще закупи системата за ПВО IRIS-T SLM
- Компаниите Elbit America и Theon Senors с договор за доставка на очила за нощно виждане за морската пехота на САЩ
- САЩ плащат 70% от цената за новите брегови ракетни системи на Латвия
- Смъртта на помощника на Залужни: съдът все пак избра превантивна мярка за заподозрения служител
- В САЩ Зеленски ще разговаря със сенатори и ще се срещне с председателя на Камарата на представителите
- Кулеба: Борбата за решението на ЕС да започне преговори за присъединяване с Украйна все още продължава

Нали не си мислите, че играта, в която са вманиачени всички, е просто компютърно забавление? Бегла справка показва, че разработчик на Pokemon Go е компанията Niantic Labs, която е startup на Google. Ще кажете: И какво от това?
Само че трябва да знаете, че неин основател е Джон Ханке, който преди това осъществява обширен проект за картографиране на повърхности, на основата на която са направени Google maps, Google earth и Google street. Още нещо любопитно е, че Джон Ханке е основател и на Keyhole, Inc - компания, която спонсорира инвестиционния фонд In-Q-Tel.
А това е фонд на ЦРУ, създаден напълно официално още през 1999 година. Каква обаче е целта на Pokemon Go? Докато автомобилите-роботи, които създадоха Google street, посетиха всички улички и заснеха нашите домове, лица, коли и т.н. отвън, целта на новата игра е да влезе и в домовете ни. И не само това.
Така се получават данни и за държавни учреждения, частни компании, казарми и още куп по-секретни поделения, защото и в тях има от така желаните за играещите покемони. Има и още. С качването на играта на вашето мобилно устройство вие се съгласявате да предоставите права на Niantic Labs.
Тези права се прехвърлят съответно на Google, ЦРУ и още знайни и незнайни организации. Правата са за достъп до камерата на устройството, микрофона, жироскопа, GPS -модула, както и до допълнителни устройства като флашки и по-големи преносими памети.
И така, играта е инсталирана и веднага ви уведомява, че първите три покемона са налице. Те винаги се появяват в близост до вас. Играта иска от вас да ги заснеме от всички страни и ви награждава с първия успех. Но получените снимки запечатват помещението, където се намирате, включително неговите координати и дори ъгъла на наклон на телефона.
Поздравления, току-що дадохте детайлна информация за вашия дом! На кого? Отговорете си сами. Това обаче не е всичко. Приемайки условията на Niantic, вие сте официално предупредени, макар и с малък шрифт, че компанията сътрудничи с различни държавни структури и частни организации и може да разкрива пред тях информация за вас или за вашето дете.
Но кой ти чете дребния шрифт? А в него има и една точка 6, която гласи: "Нашата програма няма възможност да изпълни командата Do not track" или с други думи "следим ви и ще продължаваме да ви следим".
Източник: Блиц
loading...
Други публикации
Напиши коментар
Как се притесних,ЦРУ ще дойде и ще вземе колибата на кучето.Ще им снимам и бълхите изглеждат ми малко забулени,дано ги помислят за терористи и да вземат и тях.
Паникааааааа, следят мееее.
Дреме ми на шапката. Нямам жилище. Нямам имоти. Нямам нищо.
Голям праз. По големи глупости скоро не бях чел.
А и не играя на покемона.
Всеки един навигатор инсталиран на телефона го прави, следенето.
Ако авторите на коментари №1 и 2 се замислят малко, ще разберат колко много разузнавателна видео информация получава цру, и то без пари.
№2, до сега следяха и подслушваха носителя на телефона, сега имат и видео от мястото на позицията му.
#3 Е, и?! Пак ми дреме на...
Като публикуваш снимки от телефона си, не е ли същото. Ами изтрийте си профилите в социалните мрежи, изключете си нета, изключете се изобщо от света и живейте спокойно, че не ви следи никой. Още по добре отидете в някоя пещера и си сложете за всеки случай алуминиево фолио на глаавата да не ви засекат мозъчните вълни.
Значи казвате че ЦРУ следяло, за мен хорската кретения е по опасна от него
В Ямбол няма покемони..... Динко ги излови всичките... :-(
Отговор на коментар: #7
Айде сега, той лови "ноусърчета", не покемони.
Значи едно е да те следят по един начин, друго е да те следят по 5 начина. И в двата случая си прецакан, но във втория си супер прецакан. Има разлика все пак. Аз предпочитам по-малкото зло. Ако някой иска всички да са запознати и с най малката му бенка на гърба например, това малко ми прилича на онези ходещите с шлифер без нищо отдолу. Това май си имаше медицинско определение.
Момчета, като ви влезе, вече е късно за реякция. Понякога всичко започва на майтап. Просто като една игра. Майтап, майтап, ама на гол гъз нали знаете?
За България ... то БМБ и Цв.Цв. им предоставят всичко безплатно и с КОНТРОЛИТЕ и ИЗРАВНЕНИЯТА на разтоянията и височините, а ние сме се затюхкали за това за една снимка ....
Всъщност няма проблем, докато не решите да правите политическа кариера или заемете важна позиция в бизнеса. Тогава ще се потърси, каква информация има за вас и по какъв начин могат да ви изнудват с нея. И имайте пред вид, че там има опитни специалисти, които могат да покажат и най-невинното нещо в лоша светлина.
Авторът на това съчинение едва ли си дава сметка, че е измислил най-яката схема как ЦРУ да бъде удавено в море от информационен спам ... при това на някаква чудовищна цена за американския данъкоплатец.
Не плаща ЦРУ ,а плащат потребителите -т.е. ЦРУ е на печалба.А за "морето от спам " си има съответните програми за филтриране.Ако получиш 5 лв. от "американец", да знаеш че ти ги е измъкнал от твоя джоб с още 100 лв..
А пък телефона, който всеки си носи в джоба нищо не следи нали? Само като инсталираш играта и той се превръща в мини шпионска станция. Не ставайте смешни. Мислете преди да драскате простотии само защото в момента това е модата и всички зеленеят от яд, че създателите й трошат пари ежесекундно :))