Горещи новини
- Mash: През 2025 г. между Русия и САЩ може да има нов обмен на затворници
- Украинските въоръжени сили обявиха готовност за отстъпление от Курахово
- Politico: След новите назначения на Тръмп поддръжниците на Украйна въздъхнаха с облекчение
- ISW: Руските войски предприеха серия от механизирани атаки в посока Курахов
- Министър Запрянов: Подготовка на курсантите е разкъсана от тази на бойните пилоти, предстоят кадрови промени във ВВС
- Адм. Емил Ефтимов: Десетилетията недофинансиране в системата на отбраната водят до рискове
- Министър Запрянов: Хроничният недостиг на изправна летателна техника влияе върху безопасността на полетите. Моята съвест не ми позволява да скрия истината за състоянието на българските ВВС
- Рюте призова САЩ и ЕС да „променят траекторията“ на украинския конфликт
- /ВИДЕО/: В Украйна предложиха формиране на бригади за ВСУ от служители на военната служба
- /ВИДЕО/: В Украйна направиха зловещо изявление за помощта и бюджетните разходи
dnevnik.bg
Ние само четиримата, ако си заговорим за историята 30 години назад и трябва да си тръгнем на мига. Няма да могат да ни разтърват. Така че историята е за историците, а ние да се опитаме на нашите народи да им осигурим просперитет, доходи и да се радват.
Това заяви премиерът Бойко Борисов след срещата си в Белград с президента на Сърбия Александър Вучич и премиерите на Гърция и Румъния Алексис Ципрас и Михай Тудосе, съобщиха от правителствена пресслужба.
Повод за коментара на Борисов стана поисканата от турския президент Реджеп Ердоган ревизия или осъвременяване на Лозанския мирен договор с цел защита на правата на мюсюлманското (турско) малцинство в Западна Гърция. Документът урежда множество въпроси, включително границите на новата Турска република с Гърция, България, в Близкия изток и статутът на Проливите.
"Нашето министерство вчера също категорично каза, че сега да се връщаме към международни договори и спогодби не е никак добър тон, нито е градивно за Балканите", каза още премиерът.
От своя страна Ципрас допълни, че "само със сътрудничество, солидарност и уважение на международните спогодби, особено на Лозанския договор, което е крайъгълен камък за Балканския регион, може да се постигне мирно съжителство, общ растеж и развитие".
Други публикации
Напиши коментар