Горещи новини
- Днес на 75 става великият Митко Щерев
- В Уганда превърнаха BMP-1 в самоходен 120-мм миномет /СНИМКИ/
- Япония ще инвестира 320 милиона долара в ракета за удари по Русия, Китай и КНДР
- Военни контингенти от СВ бяха сертифицирани за участие в мисията на НАТО в Косово и на ЕС в Босна и Херцеговина (ЕКСКЛУЗИВНА ГАЛЕРИЯ)
- /ВИДЕО/: ВКС на Русия бяха вдигнати по тревога в Сирия
- ПЪТНИЧЕСКАТА ЗАСТРАХОВКА НА WIZZ AIR ВЕЧЕ ПОКРИВА COVID-19
- Редовният конгрес и традиционният събор на СОСЗР ще бъдат отложени за 2022 г.
- Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов участва в заседанието на Военния комитет на НАТО в Брюксел
- Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов участва в заседанието на Военния комитет на НАТО в Брюксел
- Брегови ракетни комплекси "Бастион" провеждаха учения в Черно море

Проектобюджетът за 2021 г за Българската армия вече е готов и се гледа в Народното събрание. В разходите за периода 2021 – 2023 г. в графа „Инвестиционен разход „Придобиване на нов тип боен самолет“ за 2021 г. са записани 120 млн. лева, за 2022 г. 70 млн. лева, а за 2023 г. 1,18 млрд. лева.
Това означава, че правителството мисли през 2023 г. да се правят големи плащания - за вторите осем F-16. Това е според бюджетната прогноза. Според министъра на отбраната Каракачанов, очакванията са вторите осем самолета да се плащат разсрочено и цената им да е малко по-ниска от тази на първите осем - 2,1 млрд. лева.
Засега в бюджета липсват заделени пари за така важните нови наземни обзорни радари, за които би трябвало да бъде обявен конкурс. Интерес от чуждестранните фирми не липсвал
Според анализатори от МО, проектът ще е около 400 милиона лева.
loading...
Други публикации
Напиши коментар
НИКОГА ПОВЕЧЕ Г€РБ$П!
НАРОДЕ,СЪБУДИ СЕ!