Словакия победи отбора на Полша с резултат 2: 1

Pan.bg 14 юни 2021 | 23:02 views (326) commentaries(0)
img
ПАН.БГ

Словашкият национален отбор победи поляците в мач на Евро в Санкт Петербург
За първи път в мач от европейско първенство вратар си вкара автогол
Националният отбор на Словакия победи отбора на Полша с резултат 2: 1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Европейското първенство по футбол. Срещата се проведе в Санкт Петербург.

Головете за Словакия вкараха Войчех Шчесни (18-та минута, автогол) и Милан Скриняр (69). За Полша вкара Карол Линети (46). Съотборникът му Гжегож Криховяк бе изгонен за два жълти картона в 62-ата минута.

За първи път в мач от европейското първенство вратар си вкара автогол. Отстраняването на Криховяк беше първото в настоящия турнир.

Словашкият национален тим е с три точки и оглави класирането в група Е. Също така в този квартет са отборите на Испания и Швеция, които ще изиграят първия си мач по-късно днес. В следващия кръг словашкият национален отбор ще играе срещу Швеция на 18 юни в Санкт Петербург, а поляците ще се срещнат с испанците ден по-късно в Севиля.