Европейското първенство по футбол: Португалия - Унгария 3 : 0

Pan.bg 15 юни 2021 | 23:33 views (344) commentaries(0)
img
ПАН.БГ

Португалският национален отбор победи с резултат 3: 0 унгарския отбор в мач от първия кръг на груповата фаза на Европейското първенство по футбол. Срещата се проведе в Будапеща на стадион "Ференц Пушкаш".

Голове вкараха Рафаел Герейро (84-та минута) и Кристиано Роналдо (86, от дузпа; 90 + 2). Роналдо стана първият играч в историята, който се състезава в пет европейски първенства. Португалецът вкара 11 гола в европейско първенство, счупвайки рекорда на французина Мишел Платини (9) за най-много голове в историята на турнира.
„Първи канал / YouTube“

Стадионът в Будапеща има капацитет 67 215 души. От всички стадиони, в които се провеждат мачове от европейското първенство, само арената в Будапеща има право да запълва трибуните до 100%.

На европейското първенство отборите на Португалия и Унгария се срещнаха за втори път. Първият мач бе на 22 юни 2016 г. като част от груповата фаза. Срещата завърши при резултат 3: 3. На този турнир унгарците достигнаха до 1/8-финалите, където загубиха от белгийците (0: 4), а португалците станаха победители в европейското първенство, . Най-добрият резултат на унгарския национален отбор са бронзовите медали на европейското първенство през 1964 година.

Португалия има 3 точки и поведе група F, където играят също Франция и Германия, които излизат по-късно днес. В следващия кръг португалците ще играят срещу германците в Мюнхен, а унгарците в Будапеща ще се изправят срещу французите. И двата мача ще се проведат на 19 юни.