Българите ликуват! Обърнаха мача със Северна Ирландия и с 2:1 са на трето място в групага

Pan.bg 13 окт 2021 | 00:49 views (601) commentaries(0)
img
пан.бг

България не само победи Северна Ирландия в квалификация за световното по футбол в Катар през 2022 година, България обърна мача, след като губеше с 1:0.

Това не се беше случвало доста години...

На националния стадион "Васил Левски" бе и президентът Румен Радев, който гледа двубоя със сина си Георги - футболист на ЦСКА. Радев не беше в официалните ложи, а в

трибуните, сред хората, които накрая го помолиха да присъства на всички мачове на националите, защото им носи късмет.

Северна Ирландия откри резултата в 35-ата минута с гол на Конър Уошингтън, който вкара за 1:0.

Второто полувреме стартира ударно за нашите. Тодор Неделев изравни. А след десет минути, пак той бомбардира вратата на Северна Ирландия за 2:1.

Така България се отчете с втора победа в световните квалификации и е на третото място в групата.