Горещи новини
- Посланикът ни в САЩ: До броени дни започва изграждането на първия F-16 за България
- 121 дни конфликт в Украйна - загубите на двете страни (ГАЛЕРИЯ НА УНИЩОЖЕНИЕТО)
- Единадесет хеликоптера Ми-17В-5, принадлежали на ВВС на Афганистан, са готови за доставка на Украйна
- Загинал при изпълнение на служебния си дълг...
- В МО на Русия обясниха сутрешния взрив в Киев
- Страните от G7 обсъждат въвеждане "таван" на цените за руския петрол и безсрочна подкрепа на Украйна
- МО на Украйна призова цивилизования свят да демилитаризира европейската част на Русия
- El País: НАТО на срещата на върха ще вземе решение за най-голямото военно разгръщане след Студената война
- Турция започва строителството на подводница STM500
- Захарова: Британският естаблишмънт готви на жителите на страната ядрен апокалипсис

pan.bg
Възникнаха различия между Съединените щати, Европа и Украйна относно това какви цели преследват в конфликта и как той трябва да приключи. Това съобщава ТАСС, позовавайки се на The New York Times.
„След три месеца на изключително единство (...) има нарастващо разделение в мненията за това какво да се прави по-нататък“, се казва в статията.
Както отбелязва изданието, единството на НАТО и Европейския съюз напоследък е "под натиск". Пример за това е нежеланието на редица европейски държави, включително Унгария, да подкрепят ембаргото върху доставките на петрол от Русия.
Вестникът обръща внимание на факта, че европейците все още не се опитват да спрат вноса на руски газ. В същото време Франция, Германия и Италия са обезпокоени от възможното удължаване на конфликта и се страхуват от щети за собствените си икономики.
Според авторите на статията, разделението в мненията стана очевидно след изказването на бившия държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър на Световния икономически форум в Давос, който каза, че вероятно Киев ще трябва да направи териториални отстъпки при преговорите.
В изданието задават въпрос, какво ще се случи, ако украинският президент Владимир Зеленски се съгласи с тях, дали САЩ и техните съюзници ще премахнат санкциите срещу Руската федерация „или това заплашва да погребе надеждата им да разбият руските способности в бъдеще“.
В NYT добавят, че Зеленски няколко пъти е казвал, че Украйна възнамерява да иска изтегляне на войските към линията на съприкосновение от 23 февруари 2022 г., но дори тези цели се считат за амбициозни от някои европейски служители и военни експерти.
По-рано заместник-ръководителят на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев заяви, че Зеленски поставя условия за Русия, които са „категорични до идиотизъм и неизпълними по принцип“.
Източник: gazeta.ru Снимка: Gleb Garanich/Reuters
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар