Горещи новини
- /ВИДЕО/: МО на РФ показа кадри от бойната работа на РСЗО "Ураган"
- /ВИДЕО/: Блинкен се пошегува за връзката между опита от бойните изкуства и работата на дипломат
- МО РФ: Киев за 19 август готви провокация в ЗАЕЦ по време на посещението на Гутериш в Украйна /ВИДЕО/
- Ердоган отлетя за Лвов, за среща със Зеленски и Гутериш
- Американският разрушител USS Bulkeley пристигна в испанското пристанище Рота в рамките ПРО на САЩ
- Русия започна изпълнението на договора за доставка на втория полк С-400 за Турция
- В САЩ жена за първи път оглави Изпитателния център на военноморската авиация
- WE: Индия не осъжда спецоперацията в Украйна заради странно уважение към РФ и срещу интересите на САЩ
- Блинкен: САЩ ще се стремят да върнат контрола над Запорожката АЕЦ на Украйна
- Мощна експлозия в джамия в Кабул, вероятно има много жертви

pan.bg
Главнокомандващият на Въоръжените сили на Украйна Валери Залужни в своя Facebook заяви, че американските реактивни системи за залпов огън (РСЗО) HIMARS вече участват във военни действия в Донбас. За това пише РБК.
„Реактивните системи за залпов огън M142 HIMARS вече работят в интерес на отбраната на Украйна. Артилеристите на Въоръжените сили на Украйна майсторски поразяват определени цели – военни цели на противника на украинска територия“, каза Залужни.
По-рано пенсионираният полковник Михаил Ходаренко, анализатор на Gazeta.Ru, каза, че РСЗО HIMARS на практика няма да промени ситуацията на бойното поле. Американската страна също признава това. Според Ходаренко, за Въоръжените сили на Украйна HIMARS могат да се превърнат в средство за отмъщение на цивилното население на освободените територии на бивша Украйна.
По-рано беше съобщено също, че Украйна ще получи нова партида РСЗО HIMARS от Съединените щати до средата на юли.
Източник: gazeta.ru Снимка: gdb.currenttime.tv
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар