Горещи новини
- Air Canada поръча 18 Boeing 787-10 Dreamliner, ще лети с всички варианти на 787
- Соф Кънект вече е член на две престижни бизнес организации в България
- Отзвук: Морски клъстър България (МКБ) участва в семинар в Бургас
- В Брюксел: Годишна среща на FAMENET и семинар за крайбрежните региони и иновативния енергиен преход на синята икономика (9-11 октомври)
- Airbus ще инсталира нови твръди платна на кораб, който използва за транспортиране на части за самолети
- БТА: От началото на войната в Украйна българските ВМС са унищожили 4 плаващи мини в наши води, каза контраадмирал Кирил Михайлов
- Фестивалът на пясъчните фигури в Бургас ще работи до 1 октомври
- Контраадмирал Михайлов благодари на водолазите, които извършиха подриваване и унищожаване на импровизираното взривно устройство при Тюленово
- ФОТО-ГАЛЕРИЯ: Участниците във водолазното учение „Тритон -2023“ демонстрираха способности за обезвреждане на боеприпаси и морски мини
- Нов германски HUSAR в небето: Rheinmetall ще достави на Bundeswehr-а разузнавателен БЛА LUNA NG

pan.bg
Заместник-председателят на комисията по отбрана на Държавната дума Юрий Швиткин заяви, че Обединеното кралство няма право да се намесва в съдебната система на Донецката народна република.
Така депутатът коментира публикацията на британския вестник Express за възможна война с Русия в случай на екзекуция на наемници на Обединеното кралство в ДНР.
„Днес Донецката народна република, която е призната държава, има право да се разпорежда в рамките на съдебната система. Съдът осъди на смърт британските наемници. Никой няма право да се намесва в съдебната система на тази независима държава“, каза той пред Life.
Според Швиткин, изявленията за възможна война са безполезни и не представляват нищо за Русия.
На 9 юни Върховният съд на ДНР осъди на смърт британците Шон Пинер и Ейдън Аслин и мароканеца Саадун Брахим. Обвинени са в участие във военни действия на страната на Украйна. По време на срещата те частично признаха вината си.
Източник: gazeta.ru Снимка: Константин Михальчевский/РИА «Новости»
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар