Горещи новини
- Wizz Air стана „Авиокомпания на годината“ на Международните награди AIR TRANSPORT AWARDS 2023
- Helsingin Sanomat: Украйна изпрати искане до Финландия за прехвърляне на изтребители през 2025 г.
- Министърът на отбраната Димитър Стоянов награди военнослужещи, участвали в спасителни дейности след земетресенията в Турция и Сирия
- Walla: Шефът на Генералния щаб на Израел предупреди Нетаняху за влошаващата се криза в армията
- ЗАМ.-МИНИСТЪРЪТ НА ОТБРАНАТА ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА ШЕ ОТКРИЕ ПЪРВАТА МЕЖДУНАРОДНА КУРСАНТСКА СЕДМИЦА ВЪВ ВВВУ „ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ“
- Военновъздушното училище организира първа международна курсантска седмица
- МС разреши използване на кораби под чуждо знаме за изграждане на нова кейова стена за корабно място 28 в пристанищен терминал Бургас-запад (ГАЛЕРИЯ)
- Стартира процедурата за осигуряване на медицински хеликоптери за HEMS с екипажи
- Фрегата 42 “Верни” и базов миночистач 63 “Прибой” отплаваха за участие в румънското учение SEA SHIELD 2023
- Американският авионосен-десантен кораб USS America акостира във Филипините

pan.bg
Шуригин: Специалните сили на НАТО вече влязоха в Украйна и скоро ще пристигнат танкове
Военният експерт Владислав Шуригин отбеляза, че западните страни продължават да оказват военна подкрепа на Киев, което само засилва ескалацията в региона. Също така, според анализатора, на територията на Украйна от дълго време воюват специални части на НАТО, които се бият на страната на Въоръжените сили на Украйна. Става дума за така наречените полски наемници. Възможно е във военните действия да участват британски и американски сили за сигурност.
„Степента на намеса на НАТО ще нараства през цялото време и в един момент може да се превърне в пряка конфронтация“, каза експертът по радио «КП».
Според Шуригин, Западът скоро ще започне да снабдява Киев с тежки оръжия, включително танкове Abrams и Leopard. Възниква обаче въпросът кой ще ги управлява? Експертът е убеден, че конфликтът между НАТО и Русия е неизбежен. И няма съмнение, че може да прерасне в ядрена война.
Източник: voennoedelo.com Снимка: AP / ТАСС / interfax.ru
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар