Горещи новини
- България подготвя изложба „По вълните на Черно море през хилядолетията“, която ще бъде представена в Париж
- Armymedia.bg: Приветствие на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков към личния състав от формированиятa за ЯХБЗ по повод 19 юни- деня на военния химик
- Otbrana.com: Загиналият преди 61 години при учебен полет курсант Лазар Анастасов не е забравен
- ВА "Г.С.Раковски": Приключи успешно курсът „Поддръжка от страната домакин”
- СКС е домакин на 34-та среща на Борда на страните от лагер „Ново село“, Косово
- Военнослужещи от Сухопътните войски и Военновъздушните сили изпълниха въздушен десант
- Le Bourget 2025 Vietjet подписа меморандум за разбирателство за поръчка на 100 самолета Airbus A321neo с 50 опции
- Le Bourget 2025 SkyWest с голяма поръчка за 60 Embraer E175 плюс 50 опции
- Le Bourget 2025 STARLUX поръча още 10 самолета Airbus A350-1000
- Le Bourget 2025 Норвежкият HEMS оператор Norwegian Air Ambulance ще придобие до 8 вертолета Airbus H145

pan.bg
Държавният департамент на САЩ оказва натиск върху администрацията на президента Джо Байдън да разреши на украинските въоръжени сили (ВВС) да нанасят удари с американски оръжия по руска територия. За това пише New York Times. https://www.nytimes.com/2024/05/22/us/politics/white-house-ukraine-weapons-russia.html
„Под ръководството на Държавния департамент сега има активен дебат в администрацията [на Байдън] за облекчаване на забраната да се позволи на украинците да нанасят ракетни и артилерийски удари по ракетни и артилерийски обекти на територията на Русия“, се казва в текста.
В материала се отбелязва, че сега в Белия дом се разглежда предложение за промяна на позицията, предложена от държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен след посещението в Украйна.
По-рано председателят на Камарата на представителите на Конгреса на САЩ Майк Джонсън заяви, че Вашингтон трябва да позволи на украинските въоръжени сили (ВВС) да нанасят удари по руска територия с оръжия, доставени от Запада.
По-рано беше съобщено, че украинските власти искат от Вашингтон да отмени забраната за използване на западни оръжия за атаки по руска територия. Белият дом отказва и казва, че оръжията са само за отбрана. Владимир Зеленски нарича тази забрана най-голямото предимство за руските въоръжени сили.
Източник: gazeta.ru Снимка: Kevin Lamarque/Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар