/ВИДЕО/: Путин пристигна в Пхенян и с Ким Чен Ун обсъдиха отношенията между Русия и КНДР

Pan.bg 19 юни 2024 | 01:57 views (682) commentaries(0)
img
pan.bg

Руският президент Владимир Путин и лидерът на Северна Корея Ким Чен Ун обсъдиха развитието на отношенията между двете държави на път от летището в Пхенян. Това съобщи Корейската централна информационна агенция (KCNA). http://kcna.kp/kp

„Висшите лидери, пътувайки по красивите улици на Пхенян, където се разкриваше прекрасен нощен пейзаж, споделиха съкровените си мисли и обмениха мнения за по-надеждно развитие на отношенията между КНДР и Руската федерация в съответствие с общите стремежи и воля на народите на двете страни по време на настоящата среща“, се казва в съобщението.

Освен това се казва, че руският лидер е "изразил радост" от посещението си в севернокорейската столица и "дълбока благодарност", че Ким Чен Ун е пристигнал на летището, "за да го посрещне топло".

Вечерта на 18 юни самолетът Ил-96-300 на Путин кацна на летище Сунан близо до Пхенян. Столицата на КНДР беше украсена с плакати и знамена на Руската федерация за пристигането на руския лидер. Руският президент бе посрещнат лично от Ким Чен Ун.

Това е втората приятелска визита на руския лидер в севернокорейската столица - Путин за първи път посети Пхенян по време на първия си президентски мандат през 2000 г.

Преди това Путин написа статия за севернокорейски вестник преди посещението си в КНДР.



Източник: gazeta.ru Снимка: dw.com/ picture-alliance/dpa/V. Sharifulin

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка