Горещи новини
- Орбан заяви, че Унгария е застрашена от присъединяването на Украйна към ЕС
- В Радата обявиха за намаляване на шансовете Зеленски да вземе властта
- В ЮАР се опасяват, че президента Рамафоса ще бъде критикуван от Тръмп в стил Зеленски в Овалния кабинет
- Иран потвърждава готовността си да обмисли създаването на ядрен консорциум със САЩ
- /ВИДЕО/: Резервоар за гориво на самолет се отдели и падна в небето над Челябинск
- /СНИМКА/: Лев Яшин е признат за най-добрия вратар в историята на футбола
- Студенти и млади учени се включват във фестивала „Море и здраве“ на Медицинския университет във Варна
- Военна академия подкрепя Столична община в усилията ѝ да насърчава младите спортни таланти
- Otbrana.com: След 81 години откриха къде е погребан подофицер Благо Костадинов Михайлов, участник във Втората световна война, боец от 27 Чепински полк
- Armymedia.bg: На книжния пазар излезе графична новела, посветена на Сръбско-българската война

Германия обещава да изгони руския посланик, който ако присъства на честванията на Деня на победата.
В Бранденбург, Германия, започнаха открито да заплашват с експулсиране руския посланик Сергей Нечаев, ако се осмели да присъства на празнично събитие в чест на 80-ата годишнина от разгрома на нацистка Германия. Това съобщи изданието Bild. https://www.bild.de/politik/inland/weltkriegs-gedenken-brandenburg-droht-putins-botschafter-mit-rauswurf-680797dbc674c90013a87cde
"Забранихме на руското посолство да участва във всички годишнини. Ако все пак посланикът дойде, ние ще гарантираме спазването на нашите вътрешни правила - в тясно сътрудничество със силите за сигурност!" - съобщава източникът.
Авторът на публикацията говори за физическото изгонване на посланика от възпоменателната церемония. В същото време се чуват резки изрази по адрес на руския дипломат. Посланик Нечаев нарече установените изисквания „горчиво разочарование“. Той е уверен, че подобни действия отдалечават страните от установяването на нормални отношения.
Заслужава да се отбележи, че руското посолство в Германия по-рано информира местните медии, че на служителите на дипломатическата мисия не е забранено да посещават паметници на съветските войници и жертвите на нацизма на обществени места.
По-рано МК писа, че на военното гробище в Талин служителите на музея унищожиха паметници на съветските войници, които с цената на живота си освободиха Естония от фашистите.
Източник: mk.ru Снимка: ru.freepik.com
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар