Warning: getimagesize(https://vzglyad.az/photos/2022/12/381669882227.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/panbgwz9/public_html/view_article.php on line 197

BBC: В Иран убиха мъж, защото празнувал загубата на националния си отбор от САЩ на Световното по футбол

Pan.bg 01 дек 2022 | 10:38 views (326) commentaries(0)
img pan.bg

27-годишен мъж на име Мехран Самак е бил убит в иранския град Бандар Анзели заради празненството по случай напускането на националния отбор на Световното първенство през 2022 г., съобщава Би Би Си с позоваване на базираната в Осло правозащитна организация Iran Human Rights.

По информация на източника, по време на антиправителствените протести мъжът се е движел в колата си, подавайки сигнал в чест на загубата на иранския национален отбор от САЩ в мач от третия кръг на груповата фаза. Съобщава се, че във вторник органите на реда са убили Самак с изстрел в главата. По време на погребението на мъжа, което се състоя в сряда, се чуха антиправителствени лозунги.

Припомняме, че срещата се проведе на арена "Ал-Тумама" и завърши при резултат 1:0 в полза на американците. Автор на единственото попадение стана халфът Кристиан Пулишич, който се разписа в 38-ата минута.

В успореден мач Англия победи Уелс с 3:0. Така британците попаднаха в плейофите на турнира от първото място в група В - седем точки. Отборът на САЩ завърши втори в групата с пет точки, Иран трети с три точки и Уелс четвърти с една точка.

По-рано беше съобщено, че стюардите са извели фен на националния отбор на САЩ преди мача срещу Иран, който отишъл на трибуните с превръзка на ръката в цветовете на дъгата.

Източник: gazeta.ru Снимка: vzglyad.az

Превод и редакция: pan.bg