Горещи новини
- Във Вашингтон обсъдиха създаване на международен трибунал за руската агресия в Украйна
- Губернаторът на Белгородска област съобщи за мащабен обстрел по областта за денонощие
- Столтенберг: Въоръжените сили на Украйна са готови за успешно контранастъпление
- Европарламентът прие закон за производство на боеприпаси за нуждите на Европа и Украйна в дългосрочен план
- МО Турция: Нашата цел е да формираме наша, турска технологична база за ВВС Турция
- В САЩ бият тревога заради възможна заплаха от руския флот
- 1 ЮНИ - ДЕН НА ОТВОРЕНИ ВРАТИ ВЪВ ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ (ГОЛЯМА ПРАЗНИЧНА ГАЛЕРИЯ)
- Командирът на "Ахмат" обяви за подготовка за настъпление по фронта в ДНР
- Източник: В Русия създават нова РСЗО "Сарма" с повишена мобилност и управляеми боеприпаси
- Ветеранът капитан от запаса Хиню Коларов днес навършва 103 години

Текст и снимки - Димитър Ставрев
Днес в Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС) Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация” (ГД ГВА) представи началото на реализирането на проекта „Развитие на съществуващите информационни системи в ГД ГВА, разработване на нови модули и тяхното интегриране в Единна информационно-комуникационна система „ЕИКС”, обхващаща извършваните административни услуги по отношение на издаваните лицензи, свидетелства, удостоверения и одобрения в гражданското въздухоплаване”. Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет” (ОПАК) съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд по приоритетна ос III.
Стойността на проекта е 1 026 008,92 лв., а срокът за изпълнение е 18 месеца.
Целта на проекта е да се създаде единна информациона-комуникационна среда, която ще позволи предоставянето на над 33 електронни административни услуги предоставяни от ГД ГВА. Ще бъдат създадени и 20 публични регистъра.
От новата система значително ще се улесни работата на летищата, авиокомпаниите, учебните центрове и организациите за ремонт и техническо обслужване на авиационната техника, като и хората заети в авиационния бранш – пилоти, стюарди, ръководители на полети, инженери и техници, служители по сигурността.
На пресконференцията присъстваха министър Московски, заместник-министрите Борисов и Кристиян Кръстев, главният директор на ГД ГВА Минчо Цветков, Вержиния Цанкова – ръководител на проекта, експерти от МТИТС, представители на авиационния бранш.
В отговор на журналистически въпроси Ивайло Московски, Кристиян Кръстев, Минчо Цветков и Вержиния Цанкова представиха подробности за проекта. Реализацията му ще спести значителни средства и време на всички които ползват услугите на ГД ГВА – около 52 000 часа на година за пътувания, подаване на документи, заявления и молби. Ще се подобри работата на служителите в ГД ГВА, като ще се спестяват около 4000 работни часа годишно. В резултат ще се скъсят сроковете за издаването на документите и ще се подобри ефективността на работата. Икономическия ефект ще е около 60 000 лв. годишно.
От друга страна създаването на 20-те електронни регистъра ще повиши значително информираността за състоянието на бранша и оттук безопасността на полетите.



loading...
Други публикации
Напиши коментар
Уважаеми ръководители на ГД ГВА, кога военослужещите от ВВС /пилоти и ръководители полети/ ще бъдат бриветирани съгласно препоръките на ИКАО? Докога ще ни принуждавате да правим това в чужбина, а не в РБ?
Ми щот не давате ру*вети, по-точно няма как да давате, а те са свикнали на друго ...отношение :)
А и нали имаше някакво разбирателство на "Монката" с шефовете на ГВА, да не се бреветират действащи военни, щото после бягали .... все едно че ако не ги бреветират не му бягат изобщо, ама изобщо не бягат, научените пилоти!
Ето за това ще бягаме в чужбина, а Аню да продължава да назначава пенсионерите си като цивилни служители.Преславе дай малко zoom на колажа с памперсите/ бабата и дядото/ до самолетчето, че много ме кефи!
Интересен проект ... икономически ефект около 60 000 лв. годишно (кой знае как сметнати) при изхарчени 1 026 008,92 лв (интересно колко ще са похарчените след година и половина).