Изпитанията на въоръжението на ПАК ФА ще започнат през тази година

Pan.bg 07 сеп 2014 | 06:49 views (4005) commentaries(76)
img start.bg

Изпитанията на авиационното въоръжение на летателен екземпляр на перспективния авиационен комплекс на фронтовата авиация (ПАК ФА) Т-50 ще започнат през текущата година, съобщи генералният директор на „Корпорация „Тактическо ракетно въоръжение” Борис Обносов.

По думите му работата над създаването на въоръжението за перспективния руски изтребител се движи в съответствие с графика.

В сравнение с изтребителите от предишно поколение ПАК ФА притежава редица уникални особености, като съчетава функциите на ударен самолет и изтребител.

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 76

  1. #1
    Иванич 07 сеп 2014, 10:05
     
    0
     
    0

    В Лента Ру - Все не то и все не так.
    Индия выразила недовольство проектом истребителя на базе ПАК ФА

  2. #2
    KittyHawk 07 сеп 2014, 10:24
     
    0
     
    0

    Индийците нещо не са доволни от ПАК ФА :
    http://www.janes.com/article/42765/indian-air-force-unhappy-at-progress-of-pak-fa-fifth-gen-fighter
    http://indiatoday.intoday.in/story/pak-fa-project-sukhoi-t-50-russia-india-ties-defence-ministry-iaf/1/380033.html
    започват да намалят бройките които са поръчали .

  3. #3
    независим 07 сеп 2014, 18:40
     
    0
     
    0

    ПАК ФА с екипаж от двама ,както искат индийците, не ми се вижда. Другите 5-то поколение са с един , а проектите за 6-то са с един или без.

  4. #4
    KittyHawk 07 сеп 2014, 18:57
     
    0
     
    0

    Щом си плашат ако трябва и за петима ще им го направят . Те за друго не са доволни , то си пише в статиите .

  5. #5
    OP 07 сеп 2014, 19:50
     
    0
     
    0

    Недей разлайва кучетата!
    Сега говорят за въоръжението, а самолета колко е изгорял и колко от другите летят е друга работа!
    На новината за метеора трябва да се отговори подобаващо! Стар похват от студената война.

  6. #6
    Фълкръм 07 сеп 2014, 21:37
     
    0
     
    0

    Ти па да не мислиш че тоя метеор е мана небесна?

  7. #7
    OP 07 сеп 2014, 22:52
     
    0
     
    0

    В комбинация с Iris T е нещо подобно...

  8. #8
    Фълкръм 07 сеп 2014, 23:57
     
    0
     
    0

    Ракети като ирис-т колкото искаш ракети като метеора още толкова.Та..

  9. #9
    OP 08 сеп 2014, 00:07
     
    0
     
    0

    Нещо кисело е грозденцето, а?

  10. #10
    Фълкръм 08 сеп 2014, 00:27
     
    0
     
    0

    Тази басня на Лафонтен навсякъде се използва и не виждам причина да я плеснеш тук.Добре че немските смешници се добраха до ддр-ските r-73 та да ги изкопират и претворят в ирис-т.

  11. #11
    OP 08 сеп 2014, 09:58
     
    0
     
    0

    Коментарът е цензуриран, не е по темата. Admin

  12. #12
    KOREKTOR 08 сеп 2014, 10:30
     
    0
     
    0

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  13. #13
    Oги 08 сеп 2014, 12:00
     
    0
     
    0

    Този ПАК ФАк е със стари двигатели и авионика, казват руски специалисти, които не са цензурирани от властта. Индийците за какво мислите, че се отказаха, те щяха да правят авиониката, но при стари двигатели , не им върши работа...това е поколение 4+++...

  14. #14
    KOREKTOR 08 сеп 2014, 12:42
     
    0
     
    0

    До #13 Пуснато от Oги

    Oги,

    ***********

    И ти ли се изнамери капацитет авиационен като ОР-коръбъла бе -***********.

    *******

    Ти разбираш от авиация колкото индианец от пишеща машина бе ТИКВЕНИКО.

    Поне си мълчете да не ставате за смях на кокошките бе ******.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  15. #15
    Fulcrum 08 сеп 2014, 16:32
     
    0
     
    0

    Otkoga Al-41f e star dvigatel?

  16. #16
    Аню Ангелов 08 сеп 2014, 16:34
     
    0
     
    0

    След като ни доставят рапторите до края на тази година, в началото на 2015. в комплект с искандерите ще поръчаме и 20-тина бройки ПАК ФА !

  17. #17
    Aню Ангелов 08 сеп 2014, 18:26
     
    0
     
    0

    Вчера ми звъня ОБАМА, предлага ми да ни остави 20 раптора да охраняваме черноморието че румънците нещо не били надеждни. ПУТИН обещава 20 су 35 и 20 искандера ако отсвиря ОБАМА..как да постъпя,дайте съвет?

  18. #18
    Fulcrum 08 сеп 2014, 19:23
     
    0
     
    0

    Aню разбирам сарказма ти НО.Ние тук сме професионалисти човек и ни е ясно какви са нещата.

  19. #19
    OP 08 сеп 2014, 19:33
     
    0
     
    0

    Опорната точка е стара! Стара като 21-цата. Никаква модернизация не е възможна. Ще ти се модерна техника, ама гроздето е кисело.

  20. #20
    уът 08 сеп 2014, 19:37
     
    0
     
    0

    Oги e трол с господари Ибет Ебомирова,Мостов,Тиквон Тиковониевич.Такива за 2 долара и фес слагат.

  21. #21
    подп. Валтер Калашников 08 сеп 2014, 20:03
     
    0
     
    0

    Аню, а тополите къде ги забрави? Че нали щяхме да удряме по Истанбул, Атина и Букурещ или само искандерите ще са достатъчни?

  22. #22
    Fulcrum 08 сеп 2014, 20:12
     
    0
     
    0

    И кое е старото на опорната точка ш сравнение с Фъ-16 направо си е млада бих казал.

  23. #23
    Aню Ангелов 08 сеп 2014, 20:20
     
    0
     
    0

    Първо да вземем рапторите пък тополите после,те турчулята сега яйце им се пече на гъза заради ислямската държава..иначе плана е ясен- анексираме първо северна доброджа след това македония и удряме и атина...заради беломорска тракия,на втори етап-стигаме до босфора
    УРАААААААААААААААААААААААААА
    Наздраве юнаци!

  24. #24
    OP 08 сеп 2014, 22:07
     
    0
     
    0

    На, гледай! Модернизиран! Бях забравил къде стои картата в полет, ха!

  25. #25
    Фълкръм 08 сеп 2014, 22:31
     
    0
     
    0

    Не се разбира какво искаш да кажеш така де сигурно и невроните в мозъка ти не знаят.Опитай се да си подредиш мислите.

  26. #26
    KOREKTOR 08 сеп 2014, 22:42
     
    0
     
    0

    До #25 Пуснато от Фълкръм

    Фълкръм
    ,

    Ти какви мисли търсиш в един ******************.

    Този OP-коръбъл е един **************, който си е втълпил в разтроената си кофа, че има някакво понятие от авиация.

    Не амо, че си го е втълпил, ами сиди тука и ръси разни тъпизми като псевдокапацитет и експерт първа ръка.

    Той е като Пегъзий Музовски.

    Само той си знае къде е той ВЕЛИКИЯТ и НЕПОВТОРИМИЯТ и къде сме ние плебеите.

    Смъртоносно болен НАРЦИС е това ГОВЕДО. Толкова е болен завалията , че не може да го разбере сам.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  27. #27
    OP 08 сеп 2014, 23:15
     
    0
     
    0

    Ами гледай внимателно клипа и ако си пилотирал боен руски самолет ще знаеш, че като правило се лети с карта, и тя често се оставя вляво отпред над приборното табло.
    Това един истински професионал от руската школа, или върл авиофен на съветското въоръжение би следвало да го знае!
    Ако си пилотирал нещо модерно ще знаеш, че картата стои в джоба, или в "жабката", понеже имаш информацията представена на дисплей.
    Юююю Соо Кююют!

  28. #28
    KOREKTOR 08 сеп 2014, 23:39
     
    0
     
    0

    До #27 Пуснато от OP

    OP-коръбъл ,

    И сега какво *******,

    След тези дитирамби на твоите авиационни
    свръхзнания, които ги знае всяко дете какво очакваш да ти свалям шапка и метани ли да ти сторвам.

    Да ама не. С много думи пак нищо не си казал ********************.

    Ами Пегъзий, хайде де откога те чакаме да ни покажеш къде си ти и къде сме ние.

    Хайде покажи ни какво модерно западно си пилотирал та стоиш толкова по-нависоко според твоя болен безнадежден мозък от тези които са се занимавали със старата 21-ца.

    Чакаме и тръпнем в очакване.

    И като си толкова голям защо не литиш, ами миеш чинии по чужбината КЛЕТНИКО НЕМИЛ И НЕДРАГ?

    На какво си летял?

    На F-22?

    На F-35?

    Или може би в болнавите си сънищат си летял на БПЛА?
    Тази абревиатура нещо говори ли ти?

    Със сигурност ти ще да си първият в историята пилот летял на борда на БПЛА.

    Само такава ще да е твоята ВЕЛИЧАВОСТ.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  29. #29
    Фълкръм 09 сеп 2014, 00:04
     
    0
     
    0

    А ти ако не си толкова тъп ще знаеш какво е пълна модернизация какво частична какво е Миг-29 смт какво е Миг-35 и тн.Ако си мислиш че поставянето на дисплей е голяма работа начи си доста тъп.

  30. #30
    KOREKTOR 09 сеп 2014, 07:20
     
    0
     
    0

    До #29 Пуснато от Фълкръм

    Фълкръм,

    Ти какви мисли търсиш в един *******************.

    Този OP-коръбъл е един ******** който се радва на шарените стъкалца в кокпита като АБОРИГЕН на стъклени шарени манистенца.

    А бе изобщо ДЕТСКА ГРАДИНА.

    "Детска радост" бонбонки.

    Помните ли ги?

    Едни такива топченца, шаренки, белички, червенички, синички, жълтички, зеленички.

    Сладка, сладка шаренийка.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  31. #31
    KOREKTOR 09 сеп 2014, 08:10
     
    0
     
    0

    До #29 Пуснато от Фълкръм

    Фълкръм,


    Забелязваш ли този ******* OP-коръбъл как се крие в миша дупка като го притисна да си свали картите.

    Все и плаши колко е велик и недостежим той *************, все ни обеснява коклко е велик и гениален и колко сме низши и нищожни ние другите сравнени с него.

    Лопчи, лопчи глупости, а неще да ни покаже ВЕЛИЧИЕТО СИ и ГЕНИАЛНИСТТА СИ.

    Засега сме свидетели само на ИДИОТИЗМА МУ и ТЪПАЩИНАТА МУ.

    Друго май няма да дочакаме.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  32. #32
    :-) 09 сеп 2014, 08:50
     
    0
     
    0





    ОР-чо не е ли по-добре да имаш превъзхождаща всеки самолет в света маневреност пред система със софтуер способен да забие всеки момент дори и без бой ;-))).



    Дори генерала смята, че само "стелта" ги спасява ;-).


    Надявам се се справяш с материята :-))):

    http://www.ausairpower.net/APA-2009-06.html

  33. #33
    OP 09 сеп 2014, 09:18
     
    0
     
    0

    И ти си ми ясен! Поредният авиофен! Слагаш си мощно прозвище и се правиш на Отварачката Мара. Да, в твоя случай Фолкрум определено значи чалготека!
    Не частична, получастична модернизация дори няма да има за българските самолети! И не защото Запада няма да го позволи, а защото и Изтока не разрешава! Да не говорим, че пари за това не задели даже и правителството на БСП. Ай сега бегай да гласуваш!
    И кажи къде стои картата в полет!? Смешник!

  34. #34
    KOREKTOR 09 сеп 2014, 10:24
     
    0
     
    0

    До #33 Пуснато от OP

    ***************

    Що не вземеш да се самозаровиш някъде, че да не осмърдяваш атмосферата.

    Колко още десетки човека трябва да ти докажат, че си АБСОЛЮТЕН ИДИОТ и АБСОЛЮТЕН ПРОФАН в областта на авиацията и ти продължаваш да се пънеш и да ставаш за смях.

    Докога бе ШУТЕ ЖАЛЪК НЕВМЕНЯЕМ?

  35. #35
    Оги 09 сеп 2014, 10:58
     
    0
     
    0

    Истината е , че руснаците са назад с 15 години в авиацията , спрямо американците! Ама , как да им го набиеш в ГЬОНените главици с ниско чело, като коректор, миг и Фълкръм!

  36. #36
    Krasimir Dimitrov 09 сеп 2014, 11:20
     
    0
     
    0

    До №33.
    Смешнико, първо в кабина на изтребител не се оставя нищо незакрепено, не се знае къде ще иде и какво може да стане? Чувал ли си за планшети, които имат пилотите и стоят закрепени на единия крак? Такова нещо в компютърните игри няма и ти от къде ще знаеш? Играй си игрите и не се бъркай там, дето не ти е работа!

  37. #37
    KOREKTOR 09 сеп 2014, 12:21
     
    0
     
    0

    До #35 Пуснато от Оги

    Огигофрен ТЪП,

    Ти докога ще се мандахерцаш тук с твоите некадърни и неграмотни коментари бе тъпанр прост.

    Аман от неадекватни и некомпетентни посерковци и пиклювци.

  38. #38
    фд 09 сеп 2014, 13:34
     
    0
     
    0

    Оги
    Tрол
    Като свърши предизборната кампания спират парите,така че спестявай,зима иде....

  39. #39
    Фълкръм 09 сеп 2014, 15:45
     
    0
     
    0

    Красимир ти е казал къде зимуват раците а аз не съм ти длъжен с нищо бе Тъпак та да ти обяснявам.

  40. #40
    OP 09 сеп 2014, 19:17
     
    0
     
    0

    Гледай как един авиофен как се крие зад един полуспециалист! Димитров вероятно е ИТС, но вместо да си седи в нишата излиза от нея и се изказва неподготвен.
    На клипа ясно се вижда, че полякът има планшет на крака. По принцип планшета е за "аеронавигационна" информация, а не за карти. За карти имаше на старите униформи изрязани джобове, но никой не ги ползваше, понеже прозореца е малък и често ти трябва друга част от картата, а е много трудно да я измъкнеш от там.
    И сега въпрос за "специалистите": А картата като е незакрепена как си стоя през цялото време там без да мръдне?
    Смешници!

  41. #41
    KOREKTOR 09 сеп 2014, 20:40
     
    0
     
    0

    До #40 Пуснато от OP
    ***********


    Айде да видим щом другите според теб са СМЕШНИЦИ ти що за стока си бе ****************.

    Хайде покажи си ГАДНАТА МУЦУНА зад маската си НЕКАДЪРНИКО СМОТАН.

  42. #42
    Krasimir Dimitrov 09 сеп 2014, 21:35
     
    0
     
    0

    До №40.
    Ей, виртуален играч, виждам, че си балон, пълен с въздух, но това не значи, че си авиатор? Авиаторите са от друго тесто, не са простаци, не се продават за жълти стотинки и са мъже. До сега не съм видял да имаш такива качества. Аз съм бивш техник и съм го споменавал в няколко теми. Имам допир с бойната авиация. Ти какъв си? Ако всичките ти познания са от интернет, скрий се и не се обаждай повече, смешен си?

  43. #43
    OP 09 сеп 2014, 22:37
     
    0
     
    0

    "скрий се и не се обаждай повече"
    Страшен аргумент! Падна на нивото на школника! "Имам допир с бойната авиация" Да не си от ССА?
    Другият фен от чалготеката пък съвсем се скри...

  44. #44
    KOREKTOR 09 сеп 2014, 22:51
     
    0
     
    0

    До #43 Пуснато от OP

    *************

    Ти поне малко достойнство останало имаш ли бе ГОЬНСУРАТЛЪК ДОЛЕН.

    Те го плюят, той ИДИОТА мисли, че дъжд вали.

  45. #45
    Krasimir Dimitrov 09 сеп 2014, 22:56
     
    0
     
    0

    Орко, ти съвсем се скапа, какви са тези глупости?
    "скрий се и не се обаждай повече" - това е съвет,не е аргумент!Я обясни какво е нивото на школника да знаем и ние? А щом не правиш разлика между БА и ССА, какво е твоето ниво? Виждал ли си самолет на живо?

  46. #46
    :-) 10 сеп 2014, 07:31
     
    0
     
    0

    Картата може да се разполага на всеки от двата екрана пред пилота по негово предпочитание :-).



    Ето и при Миг-35 е подобно:



    Проблема стои на друго място, и той е че Логхийд с техния паричен поток от около 20 млрд долара на година все още правят бъгави системи.

    Руснаците имат поне на порядък по-малко пари и пак правят конкурентни самолети, че и по-добри в доста параметри.

    Това, че са по консервативни по отношение на авиониката(електрониката) не прави самолета по-ненадежден, дори обратно.

    Има само една наистина важна област в която засега изостават и това са радарите, но и там наваксват.

    "What is clear is that a MiG-29/33/35 Fulcrum fitted with a Zhuk AE will robustly outperform baseline F-16 and F/A-18 configurations, other than the F/A-18E/F/BII. It will not be competitive against any F-15 radar."

    http://www.ausairpower.net/APA-Zhuk-AE-Analysis.html

  47. #47
    OP 10 сеп 2014, 09:47
     
    0
     
    0

    Доцент-докторе, сигурно си прав. От тъпанари нямам време да ти отговоря. Но с тоя боен радиус Миг-29 (все пак го изписвам с главна буква) си остава "изтребител за завоюване господство във въздуха над ДПРС". Демек Пловдив и най-много пловдивска област. Изразът не е мой, а на хора с два-три пъти повече нальот на боен. Но също няма да си губя времето да преглеждам линковете - вярвам в академичната ти подготовка.
    Само да напомня, че ф-16 е многоцелеви! Това го прави не просто равностоен, но и по-добър от руския си събрат. И при това не съм фен на ф-16!

  48. #48
    KOREKTOR 10 сеп 2014, 10:55
     
    0
     
    0

    До #47 Пуснато от OP

    *********

    Ей тука пак си показа пълната профанщина и дебилщена в областта на авиацията изобщо.

    МиГ-29 (така се изписва *********) е замислен и конструиран и създаден в първите си варианти като ФРОНТОВИ ИЗТРЕБИТЕЛ за завоюване на господство във въздуха.

    Задачите му са били да действа в зоната на ФРОНТА бе ГОВЕДО НЕУКО. На ФРОНТАна бойните действия. Това е лек изтребител.

    За по-голям обхват хората са създали тогава тежките Су-27.

    В последващите години започват да му развиват и добавят на МиГ-а многофункционални задачи за многоцелеви изтребител и като такъв постоянно му увеличават и бойния радиус и бойния товар.

    А F-16 има по-голям боен рдиуус като го накичат с баките под крилата или сега комфорните резервоари на кой беше там BLOCK 52 ли беше или BLOCK 60 и си носи почти само горивото.

    За пореден път ти казвам, мълчи си и не се излагай и не споменавай никъде, че вдяваш нещо от авиация.


    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  49. #49
    KOREKTOR 10 сеп 2014, 11:13
     
    0
     
    0

    До #47 Пуснато от OP

    ****

    Понеже си много далеч от МиГ-29 заинтересувай се за мнението на пилотите на бившата ФРГ които го използваха като наследство от ГДР и само поради настояването на КРАВАРИТЕ предадоха самолетите на поляците които и досега си ги карат и ги модернизираха за твоя информация ************


    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  50. #50
    Oги 10 сеп 2014, 11:44
     
    0
     
    0

    KOREKTOR,

    кретен измислен,

    виж какво пишат руснаците!

    Т-50 (ПАК ФА). Военные недовольны техническими характеристиками двигателей перспективного боевого самолета, параметрами его малозаметности, системами подвески вооружения, а также сроками реализации проекта.Военные заявили, что в настоящее время технические характеристики турбореактивных двухконтурных двигателей с форсажной камерой АЛ-41Ф1 не соответствуют требованиям. Кроме того, были высказаны претензии к малозаметности перспективного боевого самолета, его бортовой радиолокационной станции с активной фазированной антенной решеткой Н036 «Белка» и системам подвески вооружения.

  51. #51
    KOREKTOR 10 сеп 2014, 12:45
     
    0
     
    0

    До #50 Пуснато от Oги

    ТъпОги,

    НЕКАДЪРНИК НЕВМВНЯЕМ
    ,

    Кои са тези "Военные недовольны"?

    Те от агенция ЕЖК ли са?

    На чети ТЪПАКО НЕКАДЪРЕН:

    "ГЕЛЕНДЖИК, 6 сен — РИА Новости. Корпорация "Тактическое ракетное вооружение" готова к испытаниям вооружения для перспективного авиационного комплекса фронтовой авиации (ПАК ФА), они начнутся уже в этом году, сообщил глава корпорации Борис Обносов.

    ПАК ФА, или Т-50, — российский истребитель пятого поколения, оснащенный принципиально новым комплексом авионики и перспективной радиолокационной станцией с фазированной антенной решеткой. Головным разработчиком является ОАО "Компания "Сухой", входящее в Объединенную авиастроительную корпорацию (ОАК). По сравнению с истребителями предыдущих поколений, Т-50 обладает рядом уникальных особенностей, сочетая в себе функции ударного самолета и истребителя.

    "Все идет в соответствии с графиком, мы еженедельно собираемся с фирмой "Сухого", с руководством фирмы. Мы ждем того времени, когда мы можем перейти к полетам. Протоколы информационного взаимодействия согласованы — это огромные большие работы, которые требовали усилий обоих компаний. В этом году начнутся испытания", — сказал Обносов журналистам на юбилейной десятой международной выставке "Гидроавиасалон" в Геленджике.

    Обносов надеется, что испытания пройдут без задержек. По его словам, это зависит от того, как "поведет себя" техника.

    "Все заряжены на то, чтобы выполнить работу качественно и в срок", — сказал глава корпорации."

    Чети ПЛОНДЕР СЪДРАН:

    "Ростех: ОПК разработала систему, которая в разы снизит заметность Т-50

    "Специалисты научно-производственного центра ОАО "НПП "Полет" создали для истребителя Т-50 и вертолета Ка-52 интегрированные антенно-фидерные системы, которые позволяют в несколько раз уменьшить радиолокационную заметность летательного аппарата, сообщил РИА Новости официальный представитель Объединенной приборостроительной корпорации (ОПК), в которую входит НПП "Полет".

    Сейчас все подсистемы в авиационной аппаратуре имеют свои собственные антенны, количество антенн на одном летательном аппарате может достигать нескольких десятков, что значительно увеличивает радиозаметность и повышает стоимость объекта.

    "Антенно-фидерная система нового поколения, разработанная "НПП "Полет", позволяет объединить антенны для приемопередающей аппаратуры различного назначения и минимизировать количество антенных устройств. Они встраиваются в обшивку фюзеляжа, которая защищена радиопрозрачным покрытием, что снижает аэродинамическое сопротивление и уменьшает радиолокационную заметность летательного аппарата", — приводит собеседник агентства слова генерального директора НПП "Полет" Алексея Комякова.

    Кроме того, представитель ОПК сообщил, что "НПП "Полет" разработал новый комплекс средств связи С-111, который принципиально отличается от всех предшествующих разработок по своим техническим характеристикам.

    "Он обеспечивает летательному аппарату новый уровень оперативности получения информации на всех этапах полета и во всех видах боевых действий. Для реализации данных характеристик используются пакетный обмен данными в цифровой форме, широкополосные каналы радиосвязи, новые методы борьбы с помехами, позволяющие увеличить дальность и качество связи", — приводит представитель ОПК слова генерального директора корпорации Александра Якунина.

    Принцип модульности комплекса С-111 позволяет применять его на любых летательных аппаратах, в том числе на вертолетах, самолетах военно-транспортной авиации, истребительной и фронтовой авиации, дальней авиации и беспилотниках различных классов.

    На тех же принципах уже разработана вертолетная модификация комплекса связи С-403-1 для "Аллигатора" Ка-52, межведомственные испытания которой пройдут до конца 2014 года. В настоящее время предприятие готовится к серийному производству этих комплексов и в случае заключения контракта готово поставить Арсеньевской авиастроительной компании "Прогресс" 158 комплексов связи до 2020 года. Испытания комплекса С-111 для истребителя Т-50 планируется завершить в 2015 году, после чего начнется серийный выпуск продукции на мощностях предприятия."

  52. #52
    Fulcrum 10 сеп 2014, 16:13
     
    0
     
    0

    Bahaha demek OP si priznava che ima naliot na flying simulator.Ebasi kretenite.

  53. #53
    OP 10 сеп 2014, 20:14
     
    0
     
    0

    Не знам откъде ти хрумна за симулатор, но да, имам и на истински симулатори, а не само на съветските дървени тренажори.

  54. #54
    KOREKTOR 10 сеп 2014, 20:59
     
    0
     
    0

    До #53 Пуснато от OP

    **********

    Кое ти беше моерния западняшки симулатор? Надувната кукла ли ти беше модерния несъветски симулатор.

    И как беше? Слушкаше ли те симулатора?

    Изпълняваше ли ти прищевките?

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  55. #55
    OP 10 сеп 2014, 22:42
     
    0
     
    0

    Разни неща с 210 градуса обзор и неограничени по вертикала.
    Само за сведение на феновете у нас руски тренажор дето да позволява подготовка на фигурен пилотаж няма!

  56. #56
    KOREKTOR 10 сеп 2014, 22:56
     
    0
     
    0

    До #55 Пуснато от OP

    ОР-коръбъл,

    ********,

    Тези работи с гумената ************************************


    Каква стана тя сега?

    Къде беше ти, къде бяхме ние и къде си ти сега в л@....та

    Коментарът е цензуриран, не е по темата. Admin

  57. #57
    Фълкръм 10 сеп 2014, 23:36
     
    0
     
    0

    Малии вика 2-3 пъти повече нальот на боен.Тази боза може да се тълкува по няколко начина нашият приятел лети на Миг-29 който не е боен вероятно са пуснали транспортна версия за която и в Микоян не са чували.Играе на симулатора някакъв виртуален нальот или е някакъв курсант който тренира на тренажор четвърти дришлиото е в Сащ бил е в ВВС навремето и лети там на граждански самолет тъй като е дърт да е боен пилот там а и няма американско гражданство.Виждал е тренажор и е сядал покрай приятели/колеги.Но дори и тогава няма как да има тренажор у тях.Пето баща му или други роднини/приятели са летци и са му казали туй онуй.Това са вариантите.Общо взето двамата с онзи другият хубавец фен на Том Круз нямат и представа от нищо камоли от развитието на руската авиация и нейните постижения.Най-вероятно е бивш летец сега живее на запад/америка тоест предател и се радва на тамошните кошници.Нека се радва дано му е кеф да гледа как запада умира защото това е повече от сигурно.

  58. #58
    Фолти тауърс 10 сеп 2014, 23:56
     
    0
     
    0

    А ве ОП как е на пилатуса въртят ли са перкити утпреди.Чувстваш ли са кат Рихтхофен.Рихтхофен къде ли си е държал картата дали се е мандахерцала у кокпита му.Хи хи.Как е сега в гражданската добре ли плащат.Що напусна щот разбра че няма и да померишеш боен самолет ли.

  59. #59
    KOREKTOR 11 сеп 2014, 08:12
     
    0
     
    0

    До #57 Пуснато от Фълкръм

    Фълкръм,

    Най-вероятен е варианта, който си предположил :

    "Пето баща му или други роднини/приятели са летци и са му казали туй онуй"


    Това е най-големият му щанс за допир с авиацията.

    Не може да бъде иначе в никакъв случай един такъв ИДИОТ като него да пише по коментарите си толкова откровени глупости и дебилизми конкретно по авиационни въпроси.

    Ето горе най-пресния му пример за бойния радиус на МиГ-29. И това от ГОВЕДО с псевдобоен нальот. Той дори модела на самолета не знае какс се пише.Моля забележете :

    "Миг-29 (все пак го изписвам с главна буква)"

    е правилния вариант според нашия спец.

    Да не може да предцени и да знае, че това първоначално е бил ФРОНТОВИ ИЗТРЕБИТЕЛ за завоюване на господство във въздуха т. е. в зоната на фронтовата линия.

    Друг пример. Този ГЛАМАК ВЕЛИК в коментарите за сваления Боинг и коментираното участие в това събитие на Су-25 изкзваше мнение, че Су-то едва ли можел да прехване със своята бордова РЛС от толкова далече (колко той си знае само) и да насочи ракетите си Р-60 или Р-73. Откъде да знае НЕКАДЪРНИКА ВЕЛИК, че на борда на Су-25 няма РЛС за въздушни цели и, че ракетите Р-60 и Р-73 са с топлинно насочване и не им трябва такова чрез бордова РЛС .

    И още много други негови бисери има , за които не искам да губя и моето и чуждото време.

    Примерно, че най-добре би било за американците слад като F-16 изпълняват ударни действия по земя от въздуха да ги охраняват F-18.

    Боже, Боже, това спънато, бавно и тромаво муле F-18 да пази във въздуха къде по-скоростната и по-маневрена ПЕПЕЛЯНКА F-16. И това, че F-18 е може би основния на КРАВАРИТЕ за ударни задачи по земята.

    Не стига, че от авиация си няма понятие, ами и от веенно дело тоже нихт ферщейн.

    Този ШУТ ЖАЛЪК например твърди най-упорито и най-категорично, че в съвремените бойни действия и военни конфликти копаенето и подготовката на окопи, траншеи и блиндажи било излишно и безмислено и това били съветски отживелици от ВСВ. Само за информация му дадох линкове на видео клипове от украинския юго-изток за да вид как се окопават особено героите доблестни на Украiна.

    Зададох му въпроса, защо тогава щом като според него големия спец в тактиките и стратегиите на бойните действия не са необходими и са отживелица от времето на ВСВ инженерните военни съоръжния в които са и окопите, траншеите и т.н. защо в армиите има на въоръжение такива големи и ефективни машини за копаене на именно такива работи.

    Отговор досега не съм получил и няма да дочакам.

    Ето няколко прости примерчета от авиациония и военния капацитет на наш ОР-коръбъл.

  60. #60
    OP 11 сеп 2014, 09:31
     
    0
     
    0

    Мили авиофенчета,
    На първа страница е поместен материал за един рожденик. Та този рожденик има два-три пъти повече на боен, отколкото командващия ВВС. Боен значи самолет с една седалка.
    Смешници!

  61. #61
    KOREKTOR 11 сеп 2014, 10:25
     
    0
     
    0

    До #60 Пуснато от OP

    *************

    Не ни занимавай с други хора с които ти изобщо не си и помисляй да се мериш.

    Пиши и говори за себе си ******************.

    Я, я пак ни разкажи за БЕЛИТЕ РИЦАРИ КРАВАРИТЕ ОСВОБОДИТЕЛИ НА СВЕТА.

    Вижте и четете този ********** ОР-коръбъл какво твори :

    "#14 Пуснато от OP(нерегистриран) на 12 авг 2014, 22:52

    Абе не знам дали са извънземните или не, но в едно съм сигурен.....не са виновни САЩ и НАТО!
    Мисията на САЩ е да освобождава поробените страни от 3-тият свят...освободиха Ирак, Афганистан и още много други, а сега искат да освободят и Украйна! Просто в този свят САЩ са белите рицари, безкористно тръгнали на кръстоносен поход срещу тиранията, а НАТО са верните им васали!"

    ***************

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  62. #62
    KOREKTOR 11 сеп 2014, 12:18
     
    0
     
    0

    До #60 Пуснато от OP

    **********

    С тебе вече да се смея ли , да плача ли от твоята ВУПЮЕЩА СВЕЩЕННА ТЪПОТА И ПРОСТОТИЯ ли незнам.

    Тая ГУМЕНА СИМУЛАТОРКА западняшка хептен ти е изпила акъла.

    А бе *******************, я виж пак що за бисер изръсил.

    Направи си сам извода колко ти е авиационата комоетентност:

    "Боен значи самолет с една седалка.
    Смешници! "


    Що бе ***********?

    Що бе *************?

    Бойни самолети с ДВЕ седалки няма ли?

    Ами големите ДАЛЕЧНИ ИЛИ СТРАТЕГИЧЕСКИ бомбардировачи с екипажи от три или повече ЧОВЕКА и от там и с толкова седалки не са ли бойни самолети.

    ************

    Пак ти казвам. Мълчи, мълчи и пак мълчи и да не си казал нещо, че разбираш нещо от авиация

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  63. #63
    Фълкръм блок 60 11 сеп 2014, 16:29
     
    0
     
    0

    Точно този отговор чаках смешник.Иска да каже че той летял на Уб(учебно боен).Тъпак си мой човек и сега ще ти кажа защо той учебно бойният си е боен.Да не дава дежурства но може да води въздушен бой на близки дистанции няма радар но си има топлопеленгатор р-73 Нурс каб и тн.Та вариантите вече станаха два приучава се на Миг-29 втория познава някои който му ги плямпа тия неща.Единственият тренажор на който може да има часове е този на пилатус то други нямаме за изтребителната ни авиация.Старите кучета са му казали туй онуй и сега го плямпа наляво надясно.Горе това за картите съм го написал същото което е написал и усмивчицата само че става въпрос за смт и миг-35 версийте което съм подчертал също така полският си личи че по авиониката му не е пипано нищо.Ако става въпрос на рафал-а картата е още по-добре центрирана и щи избоде очите отколкото на файтъра.А Оги е просто едно плямпало което наистина си е фен на Топ Гън.

  64. #64
    OP 13 сеп 2014, 08:15
     
    0
     
    0

    Фолкрум и Калдъръм! На това му викат Уонаби!
    Единият осъществява огнево въздействие по ВЦ с ... НУРС!
    Другият няма понятие от елементарен авиаторски жаргон!
    Бахти, тия ли ще мрат за България? Вас и в обоза не бих ви взел!


  65. #65
    KOREKTOR 13 сеп 2014, 21:37
     
    0
     
    0

    До #64 Пуснато от OP

    OP-коръбъл,

    *************

    Тебе с твоята абсолютна НЕКОМПЕТЕНТНОСТ изобщо по воени въпроси даже и в полковия свинарник няма да те допуснат камо ли до обоза.

    Ти даже за да ринеш ******* на свинете не ставаш защото си тотално абсолютно НГВС.

    **********

    На теб ако ти дадат една лопата то ти ще си потрошиш тъпата си кофа с този инструмент бе ******************

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  66. #66
    OP 14 сеп 2014, 18:37
     
    0
     
    0

    Нещо ви се изчерпа аргументацията. Нормално, като сте с нула летателна практика. Както отбелязах - "Уонаби". Искал, разлиствал списанията, изрязвал картинки и накрая спец в интернета...
    Много здраве и на любимия ви самолет, роден с трето поколение авионика и непредвиден за ъпргрейд. Самолета принадлежи на 20 век и си остава там. Както казах по-горе той премина в отбора на ретро-машините.

  67. #67
    KOREKTOR 14 сеп 2014, 19:06
     
    0
     
    0

    До #66 Пуснато от OP

    ***************

    Хайде покажи и докажи ни къде си ти и къде сме ние.

    Какво само си заплашил кокошките от един месец и ни сервираш само налудничавите си халюцинации.

    ********

    Само там ти е мястото и то с много забележки и дискусии.

    И да ти кажа нещо. Това което си написал :

    "Много здраве и на любимия ви самолет, роден с трето поколение авионика и непредвиден за ъпргрейд. Самолета принадлежи на 20 век и си остава там. Както казах по-горе той премина в отбора на ретро-машините. "

    може да го пише един АБСОЛЮТЕН НЕКАДЪРНИК, който не е имал и грам понятие от авиация.


    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  68. #68
    OP 15 сеп 2014, 23:05
     
    0
     
    0

    Ти си гледай чушкопека и за военната авиация грижа не бери!
    Аз си купувам печени чушки в буркани. Внос от Гърция.

    **************

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  69. #69
    KOREKTOR 16 сеп 2014, 07:13
     
    0
     
    0

    До #68 Пуснато от OP

    *********

    Нали ако ти дадат този сложен за теб апарат чушкопека ще вземеш в некадърността си да се самозапалиш бе ***** НЕСКОПОСАН.

    **********

    И не казвай на никой, че нещо вдяваш от авиация.

    Само като кажеш, че самолет който е само с една седалка само той е единствено боен и на човек му става ясно колко си далеч от авиацията изобщо.

    Или след малко какво ще ни сервираш, че тези думи не са твои и подобни тъпотии не си писал ли?

    Това няма да е нищо ново за теб *****************.

    Този твой филм сме го гледали много пъти вече.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  70. #70
    OP 16 сеп 2014, 09:51
     
    0
     
    0

    Ами у нас боен самолет с две седалки няма!

  71. #71
    OP 16 сеп 2014, 09:57
     
    0
     
    0

    Сега нали разбираш, че си в матрицата - създаваш си илюзорен свят, в който да се чувстваш уютно...
    На дежурни машини спарки не съм виждал, но в матрицата вероятно има.
    *************

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  72. #72
    KOREKTOR 16 сеп 2014, 10:12
     
    0
     
    0

    До #70 Пуснато от OP

    *******

    Айде пак се изметна като чамова талпа. Пак се изплесна като типичен ****************.

    Ти *********** когато ги писа тези тъпотии изобщо не е ставало въпрос конкрето за :

    "Ами у нас"

    Недей ********** за пореден път да ми се правиш на ни лук ял, ни мирисал.

    И да разгледаме дори и случая конкретно "Ами у нас"

    А както ти писаха и други колеги МиГ-29УБ какъв е бе СМОТЛЬО?

    "Б"-то в абревиатурата какво друго означава освен БОЕН

    Така,че се носи теглото на **********.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  73. #73
    OP 16 сеп 2014, 18:42
     
    0
     
    0

    Кви твои колеги бе, фазан? Ти сега на ветеран от ВВС ли ще се правиш?
    И що не носят дежурството с УБ бе, мозък? Тъкмо повече народ ще получават повече кинти!... На някои дето само това им е в главата ще им се види слънце службата.
    А беше време, когато дежурството не се заплащаше, нито компенсираше! Ти и това не знаеш, както и оня, другия фен, фолкруумчето...
    Смешници!

  74. #74
    KOREKTOR 16 сеп 2014, 19:25
     
    0
     
    0

    До #73 Пуснато от OP

    **************

    Става въпрос за колеги пише
    и в сайта бе **********************.

    А бе ********** твоя боен опит в градските ****** ли го натрупа бе **********.

    Престани да ломотиш за авиация ,а отивай в свинарника да ръсиш *************.

    ***********

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  75. #75
    OP 16 сеп 2014, 23:07
     
    0
     
    0

    Окапаа ти аргументите *****************

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

  76. #76
    KOREKTOR 17 сеп 2014, 07:56
     
    0
     
    0

    До #75 Пуснато от OP

    ***********

    Аргументи срещу какво?

    Срещу твоите тъпотии и глупости ли.

    Досега малко ли ти бяха аргументи от мен и доста хора от този сайт, че ти стоиш доста далеч от авиацията още повече и от военните въпроси изобщо.

    Да започна ли пак да говоря за твоите контраавиационни бисери и други подобни, които като ги прочете човек и му ставаш безкрайно ясен. Само в коментарите ти по тази тема е пълно с такива.

    Божичко,защо ли продължавам да се занимавам с такива НЕФЕЛНИ НЕКАДЪРНИЦИ като теб ************.

    Коментарът е цензуриран, заради обиди/нецензурни изрази. Admin

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка