Продължение: Дори и първокласниците били заплаха за Плевнелиев и минали през детектора. Четири деца припаднали, директорката заявява, че спазвали диета ...

Pan.bg 23 сеп 2014 | 16:30 views (2832) commentaries(5)
img Плевнелиев би звънеца, 4 деца припаднаха
В Благоевград 880 ученици са проверени за оръжие в ПМГ „Акад. Сергей Корольов“

в.ПРЕСА

Изпитанието да минат през металодетекторите на НСО изживяха 880 възпитаници на Природо-математическата гимназия „Акад. Сергей Корольов“ в Благоевград, за да чуят приветственото слово на президента Росен Плевнелиев. Държавният глава откри новата учебна година в любимото си училище, чийто възпитаник е и самият той.

Строгите мерки за сигурност обаче помрачиха празника на децата. Един час преди началото на тържеството охранители на НСО завардиха училищния двор, а възпитаниците на елитната гимназия трябваше един по един да преминат през детекторите за метални предмети. Строгият пропускателен режим не подмина учителите, родителите и гостите на училищното тържество. Всички присъстващи бяха прекарани през двата детектора, монтирани на входа на учебното заведение. Пропускателният режим и горещото септемврийско слънце изнервиха учениците, на четирима от тях им прилоша и се наложи да бъде извикан медицински екип.
image
Първият сигнал в Центъра за спешна помощ е получен за колабирало 15-годишно момиче. В гимназията веднага е изпратена линейка. Не се наложило да го водят в болницата, а му дали само вода. Малко след като лекарският екип си тръгнал, на телефон 112 бил получен втори сигнал, че едно момче и още две девойки на по 15 години от същото училище се нуждаят от помощ. Изпратените медици помогнали на тийнейджърите.

Директорката на Природо-математическата гимназия Татяна Ядкова научи от репортер на "Преса“, че нейни ученици са се почувствали зле. „Времето беше топло, пък и сигурно децата са били на диета. Знаете, че в тази възраст все гладуват. Възможно е и от вълнение да са се почувствали зле“, коментира тя.

Според нея строгият пропускателен режим е спазен по настояване на НСО. „Президентът за втори път идва в нашата гимназия. Миналата година, когато дойде за 40-годишния юбилей на училището, пак имаше металотърсачи. Сега държавният глава дойде с десет коли и 40 човека, които го придружаваха. Провериха всичко, дори храната, която бяхме приготвили за коктейла“, обясни Ядкова.

На децата им прилошало заради жегата, а не заради мерките за сигурност, коментираха за „Преса“ от пресслужбата на президента. Той пътува както обикновено с три коли на НСО, обясниха оттам.

От полицията в Благоевград обясниха, че по това време имали четири патрулни автомобила на територията на града. Един от тях бил на входа на училището, а останалите - на възлови кръстовища в населеното място. „В МВР няма постъпили сигнали, свързани със заплаха за живота на президента. Не се налагат допълнителни мерки за повишаване степента на охраната му“, казаха за „Преса“ от министерството.

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 5

  1. #1
    БГ 23 сеп 2014, 18:07
     
    0
     
    0

    Да ни е жив и здрав да забавлява (обединява) нацията.

  2. #2
    zlpetrov 23 сеп 2014, 19:05
     
    0
     
    0

    "В МВР няма постъпили сигнали, свързани със заплаха за живота на президента." Че кой обръща внимание на някакъв си палячо? Единствената заплаха май е Юлито ама нейсе.....

  3. #3
    Мухльо 23 сеп 2014, 20:36
     
    0
     
    0

    Плевньо, ти ще си първият който ще отиде на стадионо и като Пиночет.....
    Не те ли е срам бе? От какво те е страх? От красивите протести ли? Господи откъде гледаш? Наказание няма ли? Или само за първокласниците, който ги наказа да припадат и да минават през детектора заради тоя путьо?

  4. #4
    Мърморкото 23 сеп 2014, 21:15
     
    0
     
    0

    Ама аз вече май писах за този случай. И там казах, че така и трябва. Че това си е Президент-Председател (или май обратно трябваше да го напиша), при това Върховен Главнокомандващ (но май вече почти без армия). Това не е Мърморкото, запомнете това!

  5. #5
    abv 23 сеп 2014, 21:30
     
    0
     
    0

    Един път децата припаднали от диетата, която водели, друг път от жегата...дрън-дрън. И учителите завъртат да не останат без работа. Абе, кой идиот от всичките там му е дал дипломата на тоя боклук Роско?

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка