Британските бомбардировки срещу ИД ще започнат след часове

Pan.bg 27 сеп 2014 | 10:20 views (2548) commentaries(4)
img blitz.bg

Великобритания се впуска във войната в Близкия изток и в следващите 48 часа ще започне въздушните удари по цели на „Ислямска държава” в Ирак, след като депутатите с убедително мнозинство одобриха участието в операцията срещу джихадистката групировка, пише The Guardian.Министри от кабинета казаха пред Палатата на общините, че „Ислямска държава” в крайна сметка ще бъде смазана, ако терористичната група бъде преследвана до базите й в Сирия, сигнализирайки евентуално разширяване на конфликта, който се очаква да продължи няколко години.

Даунинг стрийт заяви, че много скоро шест изтребителя „Торнадо” ще достигнат въздушното пространство на Ирак и добави, че парламентът е одобрил и изпращането на британски военни инструктори в Ирак, които да обучават иракската армия. Депутатите гласуваха с 524 гласа за срещу 43 гласа против въздушните удари, ограничени само на територията на Ирак, като 69 депутати се въздържаха.

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 4

  1. #1
    Експерт 27 сеп 2014, 15:12
     
    0
     
    0

    Експерт: Има връзка между ебола, събитията с "Ислямска държава" и в Украйна!
    Става дума за въглеводороди и за техните маршрути, казва Боян Чуков


    В момента мисля, че се уточнява кои ще влязат в коалицията срещу „Ислямска държава“ и как ще влязат. Това коментира пред БНР арабистът Боян Чуков. По думите му, засега няма единомислие по основните глобални и регионални фактори, които оказват влияние в региона. В тази ситуация всеки иска да извлече за себе си ползите, добави той. Според Чуков съществува връзка между епидемията ебола, събитията с "Ислямска държава" и тези в Украйна.

    "Събитията в Африка със заболяването ебола, събитията с „Ислямска държава“ и събитията в Украйна са свързани помежду си. Става дума за въглеводороди и за техните маршрути. В Западна Африка знаете, че бяха открити огромни находища на въглеводороди. От друга страна знаем, че Африка беше съвсем тихомълком превзета от Китай, те имат над 40 млрд. долара инвестиции и 30% от своите нужди от въглеводороди Китай задоволява от Западна Африка. С вкарването на тази тема с това заболяване виждаме, че битката с него ще бъде с военни командвания, с военни подразделения и т.н. – нещо, което ще доведе рано или късно до опити за изтласкване на Китай от региона и прекъсване на този поток въглеводороди. В „Ислямска държава“ виждаме, че там имаме веднъж проблем най-вече с маршрута на въглеводородите от Иран към Европа. За Украйна – става дума за газопреносната мрежа, която пак опира до преноса на въглеводороди. В това глобално уравнение моето мнение е, че ако ще се тръгва към сделка, тя ще бъде пакетна. Някой някъде ще трябва да отстъпи, някой друг ще трябва на друго място да спечели нещо, според Чуков.

    На фона на тази картина има още един факт, който е изключително тревожен за целия свят. Първото 6-месечие на тази година БВП на Япония е паднал със 7%. Това е чудовищен спад. Икономиката на Япония е една от ключовите в света и при един срив там може да се получи ефектът на доминото. Засега не съм убеден как точно ще се договорят основните играчи в тази част на света, обяснява експертът.

    Разрастването на „Ислямска държава“ и укрепването й носи опасност не само за Западна Европа и за САЩ, където част от тези джихадисти се връщат, но и съществува риск тази ислямска вълна да бъде насочена към Кавказ в Русия и към Китай, коментира арабистът. Според него бомбардировките няма да решат проблема. "Във всички случаи въпросът опира до вкарване на войски наземни, сухопътна войска – нещо, което обаче повечето държави не желаят да правят."

    Чуков изказа мнение, че ако не се обединят усилията на глобалните фактори в региона и не се разберат помежду си, ще има проблеми не само в Близкия изток, а навсякъде по света.

  2. #2
    хиджаб 27 сеп 2014, 15:46
     
    0
     
    0

    Девушка в хиджабе бомбит боевиков «Исламского государства» (Видео)

    Летчик-истребитель Марьям аль-Мансури из Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) принимает участие в бомбардировке объектов группировки «Исламское государства» в Сирии.

    Офицер Марьям служит в армии ОАЭ и летает на истребителе F16. Девушка в хиджабе уже совершила несколько авиаударов по боевикам ИГ в городах Ракка, Алеппо и Идлиб.
    http://www.islamnews.ru/news-434763.html

  3. #3
    Любопитни коментари 27 сеп 2014, 15:53
     
    0
     
    0


    Абу Ханифа (25.09.2014 в 17:35)
    Thumb up Thumb down +1 Войдите, чтобы ответить

    Кто знает, может в день суда самая последняя прелюбодейка, напоившая умирающую от жажды собаку будет лучше чем эта, прикрывшая свой аурат, но при этом убивающая сознательно мусульман. Кто знает…
    Сибиряк (25.09.2014 в 18:39)
    Thumb up Thumb down +3 Войдите, чтобы ответить

    Да придёться ей нести ответ перед Всевышним.
    miskin-00 (25.09.2014 в 19:58)
    Thumb up Thumb down +1 Войдите, чтобы ответить

    Ислам-универсальная религия,отвечающая на все вопросы нашей жизни. и не надо отделять Ислам от жизни,от жизненных реалий!
    Malika (25.09.2014 в 21:11)
    Thumb up Thumb down -2 Войдите, чтобы ответить

    Откуда вы взяли вообще слово кафир? нету такого слова это изобретение сугубо исламское, вне ислама мы не называемся кафирами. То есть это слово имеет смысловую нагрузку только в мусульманской среде. Что вообще считается оскорблением и принижением всех которые не придерживаются вашей религии. Точно так же так называемы кафиры могут по полному праву считать вас словом аллахнутые.
    Malika (25.09.2014 в 21:17)
    Thumb up Thumb down -3 Войдите, чтобы ответить

    Пора бы вообще всему исламскому сообществу называть белое белым и черное черным. А то здесь тоже разделились на тех которые осуждают дейтсвия боевиков ИГИЛ и считают что они никакого отношения к исламу не имеют. И на тех которые защищают исподтишка и открыто. Значит дейтсвительно ислам двуличен. С одной стороны имамы многих мус. стран осудили ИГИЛ. а с другой стороны именно боевики ИГИЛ считают себя правильными мусульманами а остальных называют кафирами или мушриками и считают что их нужно убивать. Я считаю то что происходит в мире и в исалмской идеологии это агония ислама вообще, и исламской идеологии. После чего дейтсвительно придет закат и исчезновение такого образа жизни и мировоззрения. Я думаю сегодня увидев действия ИГИЛ многие предпочли выйти из ислама. Я их пойму.
    Malika (25.09.2014 в 21:33)
    Thumb up Thumb down -2 Войдите, чтобы ответить

    Тогда не употребляйте слово кафиры, я сказала что такого слова вообще нет ни в словарях ни в википедиях. Это ваше изобретение, которое унижает и противопоставляет вас к нам. Тогда не обижайтесь и вы этому слову. Понятно?

    Alan Person (25.09.2014 в 21:38)
    Thumb up Thumb down +2 Войдите, чтобы ответить

    Зато это слово есть в Коране ???????????? в суре Неверные и других местах. А если вы из секты коранитов – псевдонаучной секты, то вы хуже кафира.

    SamirAga (25.09.2014 в 21:38)
    Thumb up Thumb down 0 Войдите, чтобы ответить

    Ни кому в мире Ислама не секрет, что ИГИЛ организация хавариджей. созданные ЦРУ для распространения фитны. Сам Пророк (Мир Ему и благословение Аллаhа) рекомендовал убивать хариджидов, тем самым обещая саваб. Поистине их вера не подымается выше их глотки.

    Malika (25.09.2014 в 21:55)
    Thumb up Thumb down 0 Войдите, чтобы ответить

    Тогда почему здесь некоторые осуждают эту женщину которая бомбит Игиловцев и желают ей ответа в суде?
    Зарина (25.09.2014 в 22:03)
    Thumb up Thumb down +1 Войдите, чтобы ответить

    поддерживаю вопрос
    Umar2014 (25.09.2014 в 22:08)
    Thumb up Thumb down +2 Войдите, чтобы ответить

    Зарина, не поддерживайте эту грязную язычницу малику ,даже если она права будет,она оскорбляет имя Аллаха,нашу религию и нас и хвала Аллаху,что этих комменты заблокировали ,а админы не блокируют эту шайтанку
    Зарина (25.09.2014 в 22:37)
    Thumb up Thumb down +1

    мне ничего не известно о ее других комментах, вам виднее. Просто все тут странно рассуждают – а кто должен уничтожать ИГИЛ, если не мусульмане? Специально для этой задачи надо вызвать буддистов или индуистов? Откуда вы знаете, может от действий конкретной этой военнослужащей не погиб ни 1 мирный житель, зато отправились в ад десятки убийц?
    ansar (25.09.2014 в 22:28)
    Thumb up Thumb down 0 Войдите, чтобы ответить

    Мы осуждаем эту женщину за то: 1) Что она воюет в союзе с неверными в данном случае с американцами 2) От сброшенных бомб с самолётов гибнут не только бойцы Игл, но гораздо чаще мирные жители среди которых дети, старики, женщины.. Она исполнительница приказов, так что ей и придётся отвечать перед Всевышним, и упаси Господь иметь такую сестру мусульманку в единоверцах.
    Umar2014 (25.09.2014 в 22:34)
    Thumb up Thumb down 0 Войдите, чтобы ответить

    ансар, не пиши этой шайтанке малике ничего, она проклятая язычница оскорбляющая имя Господа нашего
    ansar (25.09.2014 в 22:55)
    Thumb up Thumb down +1

    Да воздаст тебе Аллах добром, за то, что предупредил.


    Umar2014 (25.09.2014 в 23:14)
    Thumb up Thumb down +1

    она не “мусилманка” и тем более не мусульманка, а шайтанка оскорбляющая Аллаха,взяв мусульманский ник Малика, пришла специально [censored] Ислам и ИГИЛ тут просто для неё прикрытие, и задаётся вопросом почему мы мол кафиров кафирами называем, но эта скудомная не поймёт своей бестолковой башкой, что кафир не оскорбление, а определение человека, здесь ничего оскорбительного нет. Кафир – это значит проявляющий неверие к Аллаху, а мы проявляем неверие по отношению к Дьяволу. Если не хочет ,чтобы называли кафиром, то пусть принимает Ислам.
    ------------------------

    Вижте и това: http://video.islamnews.ru/video-2141.html

  4. #4
    Бенджамин Франклин 27 сеп 2014, 23:47
     
    0
     
    0

    ДА ДОЙДАТ ДА БОМБАРДИРАТ ЦИГАНСКИТЕ КАТУНИ!

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка