Горещи новини
- Опозиционната партия на Фицо печели изборите в Словакия
- Генералният щаб на ВСУ: Русия безуспешно се опитва да възстанови позиции край Клещеевка
- ISW: Кремъл все още не е решил кои територии е „присъединила“ РФ /КАРТИ/
- Байдън: САЩ при какви обстоятелства не трябва да спират да подкрепят Украйна
- /СНИМКИ/: Шефът на МВР Турция съобщи за терористична атака в Анкара
- "ТИХИНА" НА 53 ГОДИНИ! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
- 82 ГОДИНИ АВИОБАЗА БАЛЧИК! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ИСТОРИЯТА
- ДНЕС ПРАЗНУВАТ ЗРВ! 63 ГОДИНИ - ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС ОТ КОМАНДИРА НА ВВС ГЕНЕРАЛ ДИМИТЪР ПЕТРОВ
- /ВИДЕО/: Украинската армия бързо губи полска бронирана техника
- Министърът на отбраната Тодор Тагарев: Високо ценим приноса на Република Северна Македония в многонационалната бойна група

pan.bg
Президентът на Украйна Володимир Зеленски наложи санкции срещу 51 руснаци и 220 предприятия и организации от съседната държава и в европейските страни.
„Да се въведе в действие решението на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна от 27 май 2023 г. „За прилагането на персонални специални икономически и други ограничителни мерки (санкции)“, се казва в Указ № 307/2023, публикуван на уебсайта на кабинета на държавния глава.
Санкциите се въвеждат за период от десет години и предвиждат блокиране на активи, ограничаване на търговските операции (пълно прекратяване), предотвратяване на изтеглянето на капитали от републиката, забрана за трансфер на технологии, права върху обекти, правата върху интелектуалната собственост, спиране изпълнението на икономически и финансови задължения.
Така Руската железопътна търговска компания, Oboronregistr LLC, Innovative Oil Technologies LLC, кипърските компании Search Location Limited, 2GIS Local Search Limited, чешката Navitel s.r.o. и Navitel Украйна попаднаха под ограничения.
Източник: РИА Новости Снимка: instagram.com/zelenskiy_official / static.nv.ua
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар