Опозиционната партия на Фицо печели изборите в Словакия

Pan.bg 01 окт 2023 | 13:56 views (364) commentaries(0)
img
pan.bg

Опозиционната партия Smer на бившия премиер Роберт Фицо печели парламентарните избори в Словакия с 22,94 процента от гласовете след преброяване на повече от 99 процента от бюлетините. Това съобщи Topky.

На второ място по брой гласове е партията "Прогресивна Словакия" със 17,96 процента от гласовете, а на трето - Социалдемократическата партия "Холос" с 14,70 процента от гласовете.

На 30 септември в Словакия се проведоха предсрочни парламентарни избори. До участие в изборите бяха допуснати 25 политически сдружения: 24 партии и една коалиция.

Нека припомним, че Smer се ръководи от бившия премиер на Словакия Роберт Фицо, който многократно е призовавал за прекратяване на подкрепата за Киев, премахване на антируските санкции и започване на мирни преговори за прекратяване на украинския конфликт. Анализаторите очакват, че ако партията му спечели, Словакия значително ще подобри отношенията си с Русия.

Източник: ren.tv Снимка: © REUTERS/Eva Korinkova

Превод и редакция: pan.bg
loading...

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка