Горещи новини
- Тръмп обвинява CNN и NYT в лъжа относно ефективността на американските удари срещу Иран
- Великобритания призовава за по-силни връзки с Китай въпреки трудностите
- Разузнаването на САЩ смята, че ударите по Иран не са унищожили ключови компоненти на ядрената програма
- ВС на РФ пробиха отбраната на украинските въоръжени сили край Купянск
- /ВИДЕО/: Тръмп коментира ситуацията със Зеленски преди срещата на върха на НАТО
- Тръмп пристигна в Хага за срещата на върха на НАТО
- Зеленски ще подпише споразумение за „трибунал за Путин“
- Калас в интервю за DW: Украйна е основен приоритет на ЕС, ще окажем по-голям натиск върху Русия
- Мерц подкрепи Израел и Украйна, подготвя Германия за „нова реалност“ - с конфликти и войни по света
- Рюте: Немислимо е РФ да може да надмине НАТО по оръжия, трябва да спечелим войната на производство

На 25 октомври 2024 г. в Министерството на външните работи се състоя среща на министър Иван Кондов с новоназначения посланик на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия в София Н. Пр. г-н Натаниъл Копси.
Двете страни отчетоха отличното състояние на отношенията между България и Обединеното кралство, като обсъдиха възможности за надграждането и задълбочаването им както на двустранна основа, така и по линия на многостранни формати. В този контекст бе откроена значимостта на съвместната декларация за стратегическо партньорство между България и Обединеното кралство от октомври 2023 г. и инициативата на правителството на премиера Стармър за „рестартиране“ на отношенията на Обединеното кралство с ЕС. Бяха обсъдени и перспективите за развитие на двустранния политически диалог на високо и най-високо равнище.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Министър Кондов подчерта признателността на българската страна за последователната британска подкрепа за присъединяването на България към ОИСР и реферира към добрите предпоставки за задълбочаване на сътрудничеството между България и Обединеното кралство във всички сфери от взаимен интерес, въз основа на споделените ценности, сходства във външнополитическите приоритети и установените добри двустранни контакти.
Отбелязано беше ползотворното сътрудничество по отношение на противодействие на дезинформацията и хибридните заплахи, както и доброто взаимодействие в борбата с нелегалната миграция.
Обсъдени бяха и въпроси от европейския и международен дневен ред, в това число войната на Русия в Украйна, сигурността в Черно море, Западните Балкани.
www.mfa.bg
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА

Други публикации
Напиши коментар