Горещи новини
- Байдън: 80 000 американски войници са разположени в Европа за възпиране на руската агресия
- Президентът връчи висши държавни отличия за принос за развитието на въоръжените ни сили (ТЪРЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ)
- Ръководството на Министерството на отбраната проведе среща с Корпуса на военните аташета, акредитирани във и за Република България
- Нов войскови район на 1-ва група „Специални сили“ от състава на СКСО бе открит в Банкя (ТЪРЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ)
- Зеленски издигна няколко генерали
- Русия удари с балистични ракети Кривий Рог: има загинали, има дете сред ранените
- Украйна започна производството на ракетите "Пекло"
- В САЩ е забелязан влак с бронетранспортьори Stryker, които може да бъдат прехвърлени в Украйна /ВИДЕО/
- Mash: Украинските ВСУ атакуваха за първи път Кримския мост с най-новия полски БЕК "Гавия"
- Нови БМП CV90 за Дания, Швеция и … Украйна
pan.bg
Страните от НАТО не са отказали военна подкрепа за Киев по време на обсъждането на Минските споразумения през 2014 г., каза бившият германски канцлер Ангела Меркел в интервю за телевизия ZDF. https://www.zdf.de/politik/maybrit-illner/angela-merkel-bei-maybrit-illner-vom-28-november-2024-100.html
„По това време (през 2014 г. - бел.ред.) поставих всичко за това да гарантирам, че ще продължим напред въз основа на споразуменията от Минск. Но в същото време ние в НАТО никога не сме отказвали, когато ставаше дума за подкрепа на Украйна“, каза бившият ръководител на германското правителство.
На 7 ноември на заседание на Международния дискусионен клуб „Валдай“ руският президент Владимир Путин заяви, че сега основният проблем в отношенията между Русия и европейските страни е липсата на доверие.
Според ръководителя на Руската федерация, необходимо е постепенно да се върне взаимното доверие и в крайна сметка да се създаде единна система за сигурност. Политикът отбеляза, че липсата на доверие в световните дела напомня измамата на западните държави с Минските споразумения, които трябва да бъдат преосмислени.
Първият протокол от Минск, чиято цел беше прекратяване на огъня в Донбас, беше подписан през септември 2014 г., а вторият през февруари 2015 г. Документът предполагаше уреждане на ситуацията в югоизточната част на Украйна, но неговите разпоредби бяха систематично нарушавани от Киев.
По-рано стана известно кога Тръмп може да започне преговори за Украйна.
Източник: gazeta.ru Снимка: Markus Schreiber/AP
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар