Горещи новини
- Otbrana.com: Бойни и представителни знамена във Въоръжените сили
- Otbrana.com: Две години без полковник Пламен Горанов, първият офицер на годината
- Хиляди дронове-камикадзе "Микроб" с AI навлязоха в зоната на СВО
- Зеленски: Украйна се нуждае от 200 хил. миротворци, Европа трябва да стане силен глобален играч /ВИДЕО/
- Военнослужещи от 10-ти механизиран батальон-Враца, от състава Сухопътните войски, взеха участие в организирания Ден на отворените врати от Военно окръжие II степен Враца
- Руски дронове атакуваха Николаев и Суми /СНИМКА/
- Новите сирийски власти прекратиха споразумението с РФ за пристанище Тартус
- Израел предложи на Киев оръжия руско производство /СНИМКА/
- Тръмп се разпореди конфликтът в Украйна да бъде решен за 100 дни
- Asia Times: САЩ могат да предложат на Русия примирие в Украйна по корейския сценарий
pan.bg
Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп и Републиканската партия ще следват стратегията на Роналд Рейгън „мир чрез сила“ на световната сцена през 2025 г. Това заяви ръководителят на президентската фондация и институт "Роналд Рейгън" Дейвид Трулио в интервю за Fox News. https://www.foxnews.com/media/trump-gop-could-reprise-ronald-reagans-peace-through-strength-defense-strategy-2025
„Президентът Тръмп и републиканците, които бяха избрани както в Камарата, така и в Сената, очевидно имат мандат за мир чрез сила“, каза Трулио.
Той цитира данни от социологически проучвания, които показват, че "американците като цяло вярват в мира чрез сила" и го нарече "добра новина". Експертът смята, че гражданите на САЩ трябва да осъзнаят, че страната има силна армия.
„Американците искат Съединените щати да участват в световните дела. И един от начините да направим това е да имаме силна армия, която може да държи лошите на разстояние, но също така ще бъде до нас, ако, не дай Боже, някога се сблъскаме“, каза Трулио.
Преди това вестник The Hill писа, че настоящият президент на САЩ Джо Байдън оставя на Доналд Тръмп „невероятна бъркотия“ в делата както на вътрешния пазар, така и на световната сцена.
Източник: gazeta.ru Снимка: Brandon Bell/Pool/Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар