Горещи новини
- Новият командир на ВВС ген.-майор Николай Русев: "Аз вярвам в колегите си и съм сигурен, че заедно ще успеем"
- /ВИДЕО/: По време на земетресение в Тайланд с магнитуд 7,7 се срути висока сграда
- Протестите в Турция: Задържани са около 1900 души, 150 полицаи са ранени /ВИДЕО/
- Зеленски: Русия се готви за настъпление в три региона на Украйна
- В Израел се подновяват антиправителствените протести
- Путин предложи да се въведе "временно управление" в Украйна, за да се проведат там демократични избори
- ВМС ПОЧЕТОХА 112-ТА ГОДИШНИНА ОТ ПРЕВЗЕМАНЕТО НА ОДРИНСКАТА КРЕПОСТ
- България с 4 медала след втория ден на Петите световни военни зимни игри в Люцерн (Швейцария) (ГАЛЕРИЯ)
- Financial Times: САЩ искат контрола върху всички ресурси на Украйна - Киев плаща цялата помощ от САЩ
- РФ отговори на изявленията на Макрон за миротворци в Украйна: ЕС не е готов да воюва с Русия

pan.bg
Русия и Украйна ще трябва да направят компромиси, за да разрешат украинския конфликт. Това заяви в разговор за The New York Post специалният представител на президента на САЩ Доналд Тръмп за Русия и Украйна Кийт Келог. https://nypost.com/2025/02/06/world-news/trump-ready-to-double-down-on-russian-sanctions-us-ukraine-envoy-keith-kellogg/
„Честно казано и двете страни във всякакви преговори трябва да отстъпят; „Такъв е редът на нещата в преговорите“, подчерта той. Според него, конфликтът не може да приключи без дипломатически преговори.
Келог подчерта, че цялата администрация на президента на САЩ Доналд Тръмп работи за разрешаването на украинския конфликт. Американският лидер иска "да спре кръвопролитието", преди да започнат преговорите за уреждане на Украйна, каза той.
Преди това американският дипломат Лудовик Худ заяви, че Тръмп възнамерява да определи стратегията на САЩ за разрешаване на конфликта в Украйна.
По-рано Путин заяви , че Русия е готова за преговори за Украйна.
Източник: gazeta.ru Снимка: Carlos Barria/Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар