Тръмп заплаши Йордания и Египет, ако те не приемат палестинци от Газа

Pan.bg 11 фев 2025 | 08:29 views (304) commentaries(0)
img
pan.bg

САЩ могат да спрат помощта за Йордания и Египет, ако те не се съгласят да приемат палестинци от ивицата Газа. Това заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп, съобщава американският вестник The Washington Post. https://www.washingtonpost.com/world/2025/02/10/israel-war-gaza-ceasefire-hostages-news-hamas/

„Да, може би, разбира се, защо не? Ако не са съгласни, вероятно ще спра помощта, да“, отговори американският президент на въпрос за възможно спиране на помощта за Йордания и Египет, ако последните откажат да приемат палестинци от ивицата Газа.

По-рано Тръмп заяви, че неговият план за възстановяване на ивицата Газа изключва възможността палестинците да се върнат там.

Президентът на САЩ обеща, че САЩ ще "поемат контрола" върху опустошената от войната Ивица Газа и ще я развият икономически, след като палестинците бъдат преселени другаде. По-късно председателят на Комисията на ООН за окупираните палестински територии Нави Пилай заяви, че предложението на Тръмп за презаселване на палестинци от ивицата Газа е равносилно на етническо прочистване.

По-рано беше съобщено, че Хамас ще отложи освобождаването на заложниците.

Източник: gazeta.ru Снимка: Jeenah Moon/Reuters

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка