Горещи новини
- Макрон обяви, че ще разположи ядрени оръжия близо до границата с Германия
- Кабинетът на Зеленски обяви несъгласието на Киев с неутрален статут и съкращаване на ВСУ /СНИМКА/
- Зеленски и съпругата му пристигнаха на посещение във Финландия
- Зам,-началникът на кабинета на Белия дом Скавино: Путин и Тръмп разговарят вече повече от час
- /СНИМКА, ВИДЕО/: F-16 са забелязани да летят на малка височина над Суми
- G7 - за възможността за нови санкции срещу Русия
- Премиерът на Канада кани Володимир Зеленски на срещата на G7
- Белият дом: Статуята на свободата ще остане в САЩ
- 73 години те охраняват небето на България - 18 март, Празник на РТВ на прага на мащабна модернизация (ГОЛЯМА ПРАЗНИЧНА ГАЛЕРИЯ)
- ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА РТВ СЪС СТИХОВЕТЕ НА ПОДПОЛКОВНИК ВАСИЛ ВАСИЛЕВ - КОМАНДИР НА ЩРЪКЛЕВО (1969-1984)

pan.bg
За провеждането на президентските избори в Украйна са необходими над 300 милиона долара . Това заяви заместник-председателят на Централната избирателна комисия (ЦИК) Сергей Дубовик в интервю за изданието „Левият бряг“. https://lb.ua/news/2025/03/12/665096_sergiy_dubovik_zastupnik_golovi.html
Според него, посочената сума е необходима само за изборни разходи, освен тях има и допълнителни разходи. Представител на Централната избирателна комисия на Украйна отбеляза, че не знае точно колко пари ще са необходими на властите, Министерството на външните работи и Министерството на отбраната на страната за създаване на избирателна инфраструктура на местно ниво.
„Демокрацията все още струва пари. Днес, след като парламентът и правителството не ни ги дават, няма искане от обществото това да се случи“, обясни Дъбовик.
По-рано Володимир Зеленски заяви, че президентските избори в Украйна трябва да се проведат по план след края на конфликта. Според него, първата стъпка трябва да бъде разработването на план за уреждане с гаранции за сигурност за Киев.
Източник: lenta.ru Снимка: Valentyn Ogirenko / Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар