Горещи новини
- МО на РФ: Руските войски настъпват на широк фронт в северната част на ДНР
- Германски концерн иска да премести производството на украинските ракети Flamingo в Германия
- Дипломатически обрат: Тръмп отменя планираните удари срещу Иран, имало напредък в преговорите
- САЩ извадиха от строя трети танкер за една седмица край бреговете на Оман
- Тръмп обяви планове САЩ да анексират иранския остров Харг и да поемат контрол над техните петролни и газови пазари
- CNN: Пентагонът е поставил под карантина някои помещения поради опасно вещество във въздуха
- Генерал от САЩ: В Русия трябва да знаят - ако атакуват балтийските държави, 32 страни от НАТО са готови да отговорят
- Британският министър на отбраната Джон Хийли подаде оставка поради липса на финансиране за отбрана
- The Financial Times: Страните от ЕС обсъждат ликвидирането на дипломатическата служба на блока
- ЕЦБ повишава основните лихвени проценти за първи път от 2023 г.

pan.bg
Посланикът на Южна Африка в САЩ Ибрахим Расул по-рано разкритикува политиките на Тръмп спрямо малцинствата.
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио обяви южноафриканския посланик в САЩ Ибрахим Расул за персона нон грата. „Посланикът на Южна Африка в Съединените щати вече не е добре дошъл в нашата велика страна. Ибрахим Расул е обсебен от раса политик, който мрази Америка и мрази президента на Съединените щати. Нямаме какво да обсъждаме с него, така че той се смята за персона нон грата“, написа Рубио в социалните медии X в петък, 14 март.
Той придружи тази публикация с линк към публикация на Breibart, в която се казва, че Расул, говорейки на събитие на Института за стратегическа рефлексия Mapungubwe (MISTRA) в Йоханесбург, нарече Тръмп лидер на „глобално движение за бяло превъзходство“. В свързаното видео дипломатът обяснява, че движението MAGA (Make America Great Again) на поддръжниците на настоящия президент на САЩ е резултат от „не само инстинкт за превъзходство“, но и демографска промяна в страната, „в резултат на която се очаква американският електорат да стане 48% бял“.
South Africa's Ambassador to the United States is no longer welcome in our great country.
— Secretary Marco Rubio (@SecRubio) March 14, 2025
Ebrahim Rasool is a race-baiting politician who hates America and hates @POTUS.
We have nothing to discuss with him and so he is considered PERSONA NON GRATA.https://t.co/mnUnwGOQdx
Източник: Deutsche Welle Снимка: Erkan Avci/Anadolu/picture alliance
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар


(0)




























