Горещи новини
- Боеприпаси са се взривили във военно поделение във Владимирска област
- Пътната карта на Wizz Air към нулеви емисии до 2050 г. – манифест за спешни действия в авиацията
- Две руски фрегати Проект 22350 излязоха на стрелби в Баренцово море
- /ВИДЕО/: Балтийският флот провежда учения по безопасност на навигацията
- Украински пленник спаси руски войник от FPV дрон
- В РФ обвиниха Германия в русофобия и неонацизъм заради изгонването на Русия от честванията за 9 май
- При взрив на боеприпаси във Владимирска област има пострадали, но няма заплаха за живота им /СНИМКИ/
- Военни протести и обиколки на полигони: Какво се случва в "коалицията на желаещите" /ВИДЕО/
- /ВИДЕО/: Кадри от удари на FAB-500 по бойци и техника на ВСУ в посока Брянск
- Шефът на дипломацията на ЕС обвини САЩ, че не използват лостовете за влияние срещу Русия

pan.bg
Арестуваният кмет на Истанбул Екрем Имамоглу призова привържениците си да "надигнат" глас на площада и да защитят правата си.
"Призовавам нашата нация да се бори за права с чувство за отговорност. Тази борба за права е въпрос на бъдещето на нашата нация и нашите деца", написа политикът в социалните мрежи. https://x.com/ekrem_imamoglu?ref_src=twsrc%5Etfw
Имамоглу също призова хората да гласуват "за бъдещето на Турция". Според него, днес е моментът да се поеме отговорност срещу „тези, които откраднаха волята на народа“.
Освен това, кметът на Истанбул добави, че турските граждани могат да демонстрират волята си на площад Сарачхане в Истанбул и на площадите на демокрацията в други градове.
По-рано съдът реши да арестува Екрем Имамоглу. Той е обвинен в корупция и подпомагане на тероризма.
Припомняме, че на 19 март Екрем Имамоглу и още около 100 служители бяха задържани в рамките на антикорупционна операция. Домът на кмета на Истанбул беше претърсен, след което служителят беше изправен пред съда. Кметът на Истанбул е обвинен в корупция и сътрудничество с терористи. Твърди се, че е свързан с кюрдските сепаратисти.
Хиляди хора излязоха на улицата, повечето от които студенти от Истанбулския университет, който преди това отне дипломата на арестувания кмет. Така Имамоглу загуби възможността да се кандидатира за поста държавен глава на изборите през 2027 г.
Задържаният кмет на Истанбул Екрем Имамоглу отхвърли всички обвинения срещу себе си по време на тричасови показания.
Източник: ren.tv Снимка: © REUTERS/Dilara Senkaya
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар