Полският парламент изрази доверие на правителството на Туск

Pan.bg 12 юни 2025 | 01:25 views (328) commentaries(0)
img
pan.bg

От присъстващите 453 депутати, 243 гласуваха в подкрепа на доверие в кабинета на премиера Доналд Туск. Други 210 гласуваха против. Туск поиска вот на доверие, след като Карол Навроцки спечели президентските избори в страната.

Сеймът, долната камара на полския парламент, гласува в сряда, 11 юни, в подкрепа на правителството на либерално-консервативния премиер Доналд Туск. От 453 присъстващи членове 243 гласуваха „за“. Други 210 гласуваха „против“.

„Имах нужда от вот на доверие, защото имаше шум, объркване, спекулации дали правителството ще се задържи. Трудно е да се работи в такива условия. Не исках да покажа колко съм силен, а просто да сложа край на спекулациите. Трябва да направим много повече, за да си върнем симпатиите на избирателите“, каза Туск, отговаряйки на въпроси на журналисти след гласуването.

Източник: Deutsche Welle Снимка: Andrzej Iwanczuk/NurPhoto/picture alliance

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка