Горещи новини
- След атака с дрон нефтената рафинерия „Куйбишев“ в Самара е в пламъци /СНИМКИ/
- Фон дер Лайен обеща на Украйна няколко милиарда евро до края на месеца
- Автоматът на „Спецназ“ АШ-12 пробива стени. Големият калибър на командосите от Русия
- Премиерът Румен Радев призова МВР да действа с цялата строгост на закона, за да прекрати войната по пътищата
- Държавният глава: Отношенията между България и Китай се развиват в дух на искрено приятелство и ползотворно партньорство
- Тържествено именуване на зала „Контраадмирал Иван Вариклечков“ във ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
- Otbrana.com: Честито! Сержант от запаса Христо Мандев на 90!
- На борда на спасението
- Полк. проф. д-р Адриан Лесенчиук изнесе лекции във Военна академия
- ВА „Г. С. Раковски“: Приключи курс по английски език
pan.bg
Милиони индийци живеят в страните от Персийския залив.
Индийският премиер Нарендра Моди ще направи двудневно посещение в Израел, за да задълбочи отношенията между страните на фона на ескалацията между САЩ и Иран, съобщава Reuters. https://www.reuters.com/world/india/indias-modi-visits-israel-us-iran-tensions-mount-2026-02-25/
„По време на посещението вероятно ще се проведат дискусии, отнасящи се до регионалния аспект“, заяви говорител на израелското външно министерство.
Визитата на индийския премиер в Израел идва в момент, когато САЩ разположиха военноморски сили край иранското крайбрежие в подготовка за евентуални удари срещу Ислямската република, след като ядрените преговори бяха в застой.
Както е отбелязано в статията, потенциалните американски удари срещу Ислямската република биха могли да провокират ирански ответни мерки срещу Израел, както и атаки срещу американски военни съоръжения в страните от Персийския залив, където живеят и работят милиони индийски граждани.
На 18 февруари Axios съобщи за голяма вероятност от военен сблъсък между САЩ и Иран. В израелското правителство, отбелязаха, че се стремят към смяна на режима в Техеран и вече се готвят за евентуални военни действия.
На 25 февруари иранският външен министър Абас Арагчи написа в социалната мрежа X, че желае мирно разрешаване на конфликта със Съединените щати. Той също така отбеляза, че Ислямската република е готова да защити своя суверенитет.
4/4 We have proven that we will stop at nothing to guard our sovereignty with courage. We bring the same courage to the negotiating table, where we will pursue a peaceful resolution to any differences.
— Seyed Abbas Araghchi (@araghchi) February 24, 2026
Източник: ren.tv Снимка: © REUTERS/Adnan Abidi
Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев
Други публикации
Напиши коментар


(0)
























