Горещи новини
- Военна академия посрещна делегация от Националния университет за отбрана и изследвания на Армения
- САЩ планират да изтеглят една трета от изтребителите си от Европа
- Десетки проверени моторни превозни средства и лица при полицейска акция край Пловдив
- Русия атакува със 118 дрона – PS
- България и Съединените щати се ангажират да задълбочат сътрудничеството в областта на правоприлагането
- Летище Бургас откри нов Business Lounge в Терминал 2 (ГАЛЕРИЯ)
- Тръмп: Медийните съобщения за условията на сделката с Иран нямат нищо общо с реалността
- 70 000 служители ще осигуряват сигурността на срещата на върха на НАТО в Анкара
- Хакан Фидан: Силните връзки между Турция и България оформят нашето общо бъдеще
- В САЩ започна разследване след появата на графити „86 47“ на поляната пред Белия дом

pan.bg
На 4 март руският президент Владимир Путин прие в Кремъл унгарския външен министър Петер Сиярто.
Унгарският външен министър отбеляза във Facebook, че по време на разговорите страните са обсъдили енергийната сигурност и освобождаването на унгарски военнопленници.
На срещата присъстваха и руският външен министър Сергей Лавров, помощникът на президента Юрий Ушаков и първият вицепремиер Денис Мантуров.
По-рано същия ден Сиярто обяви, че е пристигнал в Москва за среща с руския президент, за да получи гаранции за непрекъснати доставки на петрол и газ. Според министъра, целта на посещението е била да се получат уверения от руските доставчици, че въпреки променените обстоятелства и световната енергийна криза, необходимите енергийни доставки за страната ще бъдат доставяни на същата цена.
Както отбеляза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, европейските страни не са се обръщали към Русия с искания за енергийни доставки, но руският петрол все още има своите купувачи.
Източник: iz.ru Снимка: РИА Новости/Григорий Сысоев
Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев
Други публикации
Напиши коментар


(0)











:format(webp)/nginx/o/2026/06/12/17710255t1h14d4.jpg)







