Бивши военни, кандидати за народни представители: полковник от резерва Владимир Мильовски за дипломатическите ноти и войната между САЩ и Иран

Pan.bg 16 апр 2026 | 09:24 views (428) commentaries(0)
img ИГРА НА „НОТИ”

Из коментар на полковник от резерва Владимир Мильовски (кандидат за народен представител от 23 МИР София), публикуван в личния му профил в социалната мрежа Facebook

На 26 февруари, в Народното събрание беше проведено изслушване на служебните министри на външните работи и на отбраната във връзка с официална нота от правителството на САЩ за разрешение за разполагане на до 15 самолета на Военновъздушните сили на Съединените щати на международното летище в София за периода от 17 февруари до 31 май.

РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >

Според Надежда Нейнски, разполагането им е в подкрепа на обучение, свързано с дейностите по усилена бдителност на Алианса, че в това няма никакви основания за безпокойство и да не се раздухват страховете в обществото.

Атанас Запрянов, заяви, че горепосочената тренировка не е свързана с провеждането на военни операции или подготвителни действия за водене на предстоящи военни операции.

" target="_blank">

От представения от Министерство на отбраната план за международни учения на територията на Република България, въпросните самолети участват в „Joint training 2026” в периода януари-декември. От българска страна участват Сухопътни войски, Военновъздушните сили и Военна полиция.

Интересна „съвместна тренировка” - 10 американски самолети КС-135, военнотранспортни самолети С-17 и С-130 и Boeing 747 за транспорт на войски и минимум 500 американски военнослужещи. Кого ще зареждат цистерните, щом не участват американски изтребители? Нашите екипажи едва ли са подготвени за такова зареждане! Сухопътните ни войски сигурно „тренират” доставка на гориво и продоволствие за американците! Военната полиция „тренира” охраната им! И то цяла година! И точно на летището ни в София! Участвал съм в много съвместни учения със САЩ и повече от 3 американски самолети не са участвали, за не повече от 2-3 седмици!

https://www.bta.bg/…/730853-ministerstvo-na-otbranata…

Няма опасност от война! Е, два дена по-късно, на 28 февруари САЩ и Израел нападнаха Иран!

Във връзка с иранската нота, относно разполагането на тези самолети на летище „Васил Левски” в София, служебния зам.-министър на външните работи, Марин Райков обясни, че самолетите на летище "Васил Левски" са част от предно разположение на НАТО, НАТО също не е във война, България не е във война, над България не летят бойни самолети, над България не се зареждат бойни самолети, които да участват във военни действия и че няма основания за ръст на опасенията на българските граждани.

Така е, Иран няма основание да нанася ракетни удари по летище София!

Сигурно така са мислели и в Саудитска Арабия, Катар, Обединените арабски емирства, Кувейт, Оман, Йордания, Ирак, Бахрейн, Турция, Кипър и Азербайджан!



Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!


Бивши военни, кандидати за народни представители: полковник от резерва Владимир Мильовски за дипломатическите ноти и войната между САЩ и Иран

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/2 СЛЕДВАЩА СНИМКА


Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка