Министърът на външните работи Велислава Петрова проведе среща с посланика на Франция в България Мари Дюмулен

Pan.bg 15 май 2026 | 14:22 views (570) commentaries(0)
img Министърът на външните работи Велислава Петрова прие на среща в Министерството на външните работи посланика на Френската република в България Мари Дюмулен.

Двете страни обсъдиха предстоящото финализиране на новата пътна карта на българо-френското стратегическо партньорство, която ще даде нов тласък на двустранните отношения. Обща беше позицията, че фокус на сътрудничеството в следващите години следва да бъде поставен върху отбраната, енергетиката и иновациите. Особен интерес от френска страна предизвиква и възможността за партньорство в областта на космическите технологии.

Министър Петрова и посланик Дюмулен обсъдиха и основните приоритети на двете държави в контекста на членството в Европейския съюз, в това число процеса по приемане на следващата многогодишна финансова рамка на Съюза. Обсъдено бе и Разширяването на ЕС, вкл. постигнатият през 2022 г. европейски консенсус и необходимостта от неговото пълно прилагане.

РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >

В края на разговора посланик Дюмулен увери първия ни дипломат, че Франция ще продължава да подкрепя страната ни по пътя за присъединяване към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие.



Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!


Министърът на външните работи Велислава Петрова проведе среща с посланика на Франция в България Мари Дюмулен

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА


Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка