Горещи новини
- Армията на Пакистан неутрализира 54 бойци на границата с Афганистан
- Генералният комисар на UNRWA на ООН: „Децата в Газа гладуват“
- Баку съобщава за престрелка на азербайджанско-иранската граница
- WSJ: Исландия може да поднови преговорите за присъединяване към ЕС заради политиката на САЩ
- Иран обявяви 28 април за ден на траур заради експлозията на пристанище Шахид Раджаи /ВИДЕО/
- ЧАСТ 3: ИМА ЛИ ПРОМЕНИ В КОРАБНИЯ СЪСТАВ НА ДУНАВСКАТА ФЛОТИЛИЯ СЛЕД СРЪБСКО-БЪЛГАРСКАТА ВОЙНА?
- Armymedia.bg: ЗОВ ЗА ПОМОЩ!
- Armymedia.bg: Зенитно-ракетни специалисти завършиха обучението си в 12-а авиационна база
- МО РФ: Руската армия нанесе удари по складове за боеприпаси на ВСУ със снаряди за РСЗО HIMARS
- САЩ обмислят разполагането на изтребители F-35A в Южна Корея

Хората в селото приемат драматично приближаването на годишнината от нечуваното наводнение. 40 разрушени къщи вече са възстановени, но за други 21 се чакат пари, а собствениците им живеят кой където намери. Необходими за 1,5 млн. лв, за да могат хората да върнат домовете си.
Две години след трагедията виновник за това, което се случи, няма. В момента най-голямата мъка на бисерчани е липсата на канализация. Има отпуснати европари за изграждане на канализация, но по думите на кмета тези средства не са достатъчни и тя ще обхване само половината село. Хората в с. Бисер се притеснвват, че настъпването на пролетта, топящите се снегове и обилните валежи крият опасност от нови наводнения. Сред жителите има напрежение и заради това, че някои са получили повече помощ отколкото други.


Жители и почернени семейства от наводнението в село Бисер искат да знаят истината. На 6 февруари 2012 г. бедствието със спуканата язовирна стена заля селището. Загиналите са 11 души. Хората от Бисер искат да знаят кой е виновен, защото имат съмнения, че истината ще бъде укрита. Това заяви жител на Бисер в „Часът на Милен“ по Нова телевизия.Из селото ходи някой си прокурор Караджов и кара хората, на които са им построени къщи, да подписват декларации, че няма да имат претенции за загубеното имущество, разказа Тодоров, който е жител на Бисер.
Не Районна, а Военна прокуратура ще продължи преписката за трагичното наводнение в село Бисер на 6 февруари 2012 г., каза кметът на община Харманли Михаил Лисков. Това станало след като той видял секретно постановление и се установило, че според последният акт за собственост, от 61 години, язовирът е на МО. Така кметът хвърли изцяло вината за трагедията на военните и на бившия министър на отбраната Аню Ангелов, които излъга обществото.
Кметът не можа да отговори и защо след като сирената е била подготвена никой не я е пуснал за да предупреди хората от с. Бисер
Други публикации
Напиши коментар
Тоя градински гном е срам за пагона, показва колко не ни работят нещата за да стават такива висши офицери...
Този безсрамен и нагъл лъжец Аню Ньойски, отговорен за труповете в Бисер и на Петолъчката, няма ли да го опандизят най-накрая?