Горещи новини
- Армията на Пакистан неутрализира 54 бойци на границата с Афганистан
- Генералният комисар на UNRWA на ООН: „Децата в Газа гладуват“
- Баку съобщава за престрелка на азербайджанско-иранската граница
- WSJ: Исландия може да поднови преговорите за присъединяване към ЕС заради политиката на САЩ
- Иран обявяви 28 април за ден на траур заради експлозията на пристанище Шахид Раджаи /ВИДЕО/
- ЧАСТ 3: ИМА ЛИ ПРОМЕНИ В КОРАБНИЯ СЪСТАВ НА ДУНАВСКАТА ФЛОТИЛИЯ СЛЕД СРЪБСКО-БЪЛГАРСКАТА ВОЙНА?
- Armymedia.bg: ЗОВ ЗА ПОМОЩ!
- Armymedia.bg: Зенитно-ракетни специалисти завършиха обучението си в 12-а авиационна база
- МО РФ: Руската армия нанесе удари по складове за боеприпаси на ВСУ със снаряди за РСЗО HIMARS
- САЩ обмислят разполагането на изтребители F-35A в Южна Корея

Стартира сериозна работа по подготовката на отбелязването на 100-годишнината от обявяването на Първата световна войни и 70-годишнина от края на Втората световна война. Това бе един от поводите днес в ЦВК да се проведе работно съвещание с председателите на военно-патриотичните съюзи и членове на Обществения съвет по въпросите на отбраната. В него участваха директорът на дирекция „Социална политика“ на МО полковник Атанас Милин, неговият заместник Николай Икономов, Иво Антонов, който отговаря за военните паметници и Илия Плачков от ИА „Военни клубове и военно-почивно дело“.

Желанието на членовете на съюзите е правителството да вземе решение за отбелязване на годишнините в национален мащаб. Те ще направят своите предложения за състава и програмата. Председателите на СОСЗР, на Съюза на ветераните от войните, на Съюза на военноинвалидите и военнопострадалите, на Съюза на възпитаниците на ВНВУ, ШЗО и РВГ, на Съюза на военноинвалидните кооперации и на Обществения съвет по въпросите на отбраната смятат, че националният комитет за отбелязване на годишнините трябва да се оглави от министъра на отбраната Ангел Найденов.
Председателят на Съюза на военноинвалидните кооперация Борис Николов отчете свършеното до този момент по инициативата „Една детска сълза – една усмивка“, която е подкрепена от 12 военно-патриотични организации, две академии – БАН и МАБИК, БТС, КТ „Подкрепа“, Съюзът на българските журналисти, оперни състави, фолклорни и други формации.
Други публикации
Напиши коментар
С това ли ще се занимава тази дирекция? С отбелязване на годишнини!! Аз си мислех, че като е "Социална политика" ще се занимае със социалното положение на военнослужещите.